Demakijaż od A do Z – jak i czym go zrobić?

Staranny codzienny demakijaż sprawi, że skóra zachowa  na dłużej młodość i piękny wygląd. Prawidłowe oczyszczanie twarzy z make up-u zaczynamy od demakijażu oczu.

1. Nanieś na płatek niewielką ilość mleczka do demakijażu odpowiednio dobranego do twojej cery, jeśli używasz tuszów wodoodpornych najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni  preparat, tak aby usunąć tusz z łatwością, bez tarcia oczu czy wyrywania rzęs (np.beztłuszczowy płyn do zmywania makijażu Lirene czy Lancome Bi-Facil Double-Action Eye Makeup Remover). Następnie przykładamy nasączony płatek do powieki, odczekujemy kilka sekund, tak aby płyn zadziałał następnie ruchem jednostajnym w dół oczyszczamy powiekę i rzęsy. Uwaga nie przyciskamy zbyt mocno płatka, grozi to połamaniem rzęs. Dlatego jeśli twój preparat nie radzi sobie zbyt dobrze i musisz używać siły, lepiej zaopatrzyć się w inny.

2. Po demakijażu oczu zajmujemy się twarzą, robimy to ruchami kolistymi zaczynając od środka twarzy.Jeśli jesteś oszczędna, możesz zmoczyć wcześniej wacik w wodzie mineralnej a dopiero potem nałożyć na niego mleczko, dzięki czemu lepiej się rozprowadzi. Jeśli do demakijażu twarzy użyłaś mleczka należy ponownie odświeżyć ją tonikiem.

W ostatnim czasie coraz większe zaufanie kobiet zyskuje płyn micelarny. Jedną z zalet jest to, że po jego użyciu nie trzeba już stosować toniku, poza tym nie pozostawia „tłustej” warstwy tak jak mleczko, delikatnie oczyszcza skórę dzięki micelom hydrolipidowym. Szczególnie polecany dla osób o wrażliwej cerze. Minus to większa cena w stosunku do kosmetyków tradycyjnych.

3. Tak  oczyszczoną skórę twarzy i szyi należy po demakijażu odpowiednio nawilżyć. Wklep odpowiednio dobrane kremy do  twojej cery.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *