Wielkość ogrodu również ma znaczenie. Podział ogrodów obejmuje również ich wielkość. Ze względu na te wytyczne można odnaleźć ogrody małe i duże. Te pierwsze charakteryzują się tym, że każda roślina, jak i obiekt, który umieszczony został w ogrodzie można bez żadnego problemu obejrzeć z bliska.

Co za tym idzie, ogród taki musi być dopracowany do perfekcji. Nie można w nim umieścić zbyt wielu elementów, jak również roślin, które nadmiernie się rozrastają. W małym ogrodzie nie można sobie również pozwolić na wielość roślin, dlatego dobrym pomysłem jest sadzenie ich w specjalnych pojemnikach, które bez problemu będzie można przestawiać. Pozwoli to właścicielowi na zmianę układu ogrodu.

Duży ogród daje większe możliwości. Nie dość, że można posadzić w nim duże drzewa i krzewy, to na dodatek bez problemu da się w nim umieścić mały plac zabaw dla dzieci, czy hamak dla odpoczynku właścicieli. Ogrody Poznań ? To co jest minusem ogrodu, to fakt, że na początku jest po prostu pusty, dlatego warto zaplanować jak ma wyglądać, żeby po jego urządzeniu nie okazało się, że powstał niezamierzony bałagan.

Twoja Ocena ?
[Głosów:1    Średnia:5/5]