Manicure i pedicure hybrydowy | Kosmetyka.net

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Jeszcze do niedawna szczytem elegancji były paznokcie pomalowane modnym lakierem i ewentualnie ozdobione motywami kwiatowymi, cyrkoniami itp. Przez jakiś czas trendy były również doklejane tipsy. Ich nienaturalny i sztuczny wygląd sprawił jednak, że szybko odeszły do lamusa.

Współcześnie istnieje wiele różnych metod zabiegów kosmetycznych dzięki którym nawet krótkie paznokcie o nieregularnej płytce, zyskują piękny wygląd. Mowa tu choćby o popularnej żelowej bądź akrylowej metodzie przedłużania paznokci czy technice Fiberglass. Najnowocześniejszym trendem w stylizacji paznokci jest jednak metoda manicure i pedicure hybrydowego.

Co to jest manicure i pedicure hybrydowy? To zabieg, zwany również stylizacją Schellac, dzięki któremu możemy zachować efekt pięknych i zadbanych paznokci na dłużej. Do wykonania manicure i pedicure hybrydowego używa się kosmetyków, które łączą w sobie cechy lakieru do paznokci i żelu światło utwardzalnego. Preparaty te są odporne na uszkodzenia, nie odpryskują i nie zostawiają smug.

Koszt manicure hybrydowego oscyluje wokół 100 zł. Cena ta może ulec zmianie w zależności od tego czy klientka życzy sobie zdobienie paznokci. Koszt usunięcia lakieru po manicure czy pedicure hybrydowym to natomiast wydatek rzędu 30zł. Wykonanie samego zabiegu trwa około godziny i jest zupełnie bezbolesne.

Jak wykonać manicure i pedicure hybrydowy krok po kroku:

  1. Opiłowanie paznokci, usunięcie skórek.
  2. Nałożenie specjalnych preparatów: baza, kolor utwardzacz.
  3. Każdy preparatów po nałożeniu jest poddawany działaniu lampy UV.
  4. Lakier utrzymuje się na paznokciach około trzech tygodni.
  5. Po tym czasie należy go usunąć w salonie kosmetycznym, ponieważ jest on odporny na zmywacz.