kolagen na skórę

3 powody dla których warto regularnie pić kolagen

Kolagen przeznaczony do picia jest formą hydrolizowanego kolagenu. Jest popularny ze względu na swój wpływ w organizmie na elastyczność skóry jak i zdrowie kości i ścięgien. Kiedy warto sięgnąć po kolagen? Co warto wiedzieć o suplementacji tym preparatem?

Do czego służy kolagen w organizmie człowieka?

Na ten moment stwierdzono, że w ciele człowieka występuje 29 typów kolagenu. Spośród nich, typ I, II i III stanowi aż 90% całego kolagenu występującego w organizmie.

W sprzedaży mamy dostępne różne rodzaje suplementów z kolagenem – jednym z nich jest kolagen do picia. Może być on dostępny w formie gotowego płynu, ale także w formie proszku do rozpuszczania np. w wodzie czy soku. Z wiekiem w organizmie ludzkim dochodzi do stopniowej degradacji włókien kolagenowych, a nowe nie są wytwarzane już z taką częstotliwością, jak wcześniej. Tymczasem to kolagen właśnie jest białkiem odpowiadającym za jędrność skóry i jej elastyczność. Co więcej, kolagen jest także budulcem chrząstek i stawów.

Kuracja kolagenem – kiedy przyda się ją rozważyć?

Kolagenem często interesują się osoby, które chcą poprawić funkcjonowanie organizmu, który często jest aktywny fizycznie, zwiększyć elastyczność skóry, a także zapewnić prawidłowe funkcjonowanie chrząstki, dziąseł, zębów i kości. Witamina C często dodawana do suplementów z kolagenem wspiera jego produkcję w organizmie, co przyczynia się do lepszego przebiegu wielu procesów, do których kolagen jest niezbędny.

kolagen cząteczka zdrowie kosmetyka

Wiele osób sięga również po kolagen na skórę celem poprawy jej kondycji. Ponieważ kolagen jest jednym z podstawowych elementów budujących skórę, jest także niezbędny do zachowania zdrowia i jej pięknego wyglądu.

Prawidłowe stosowanie kolagenu do picia

Trzeba mieć świadomość, że kolagen powinien być zażywany zgodnie z zaleceniami producenta. Nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i chcąc wprowadzić do diety kolagen najpierw dobrze jest zastanowić się nad tym jakie suplementy już stosujemy, aby nie powielać zalecanego dziennego spożycia niektórych składników. Dlatego przed przystąpieniem do suplementacji kolagenem, najlepiej jest zasięgnąć opinii lekarza na temat stosowania danego środka w naszym przypadku.

Powody, dla których warto zażywać kolagen

  • Kolagen jest białkiem budulcowym chrząstek i stawów, a jego niedobory skutkują złym ich funkcjonowaniem. Dlatego osoby będące w grupie ryzyka, jak seniorzy czy sportowcy wyczynowi często rozważają włączenie kolagenu do swojej diety.
  • Odpowiedni poziom kolagenu w organizmie ułatwia zachowanie pięknych, błyszczących włosów i mocnych paznokci. Należy jednak pamiętać, że na ich kondycję może mieć wpływ wiele czynników.
  • Kolagen jako białko w organizmie ma wpływ na elastyczność i jędrność skóry. Niestety z wiekiem jego poziom się naturalnie zmniejsza. Często nazywany jest białkiem młodości, warto więc w sytuacji pojawienia się zmarszczek szukać sposobów na wsparcie jego produkcji. Takie działanie ma na przykład witamina C, często dodawana do produktów z kolagenem.

Gdzie możemy kupować kolagen?

Jeśli chodzi o włączenie kolagenu do swojej diety ważne jest wybieranie produktów od sprawdzonych producentów. Pamiętajmy, że suplementy diety, takie jak kolagen są jedynie uzupełnieniem zdrowego stylu życia i nie powinny zastępować zbilansowanej diety oraz codziennej dawki ruchu.

zdrowe kości

To połączenie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i wysokiej jakości suplementów może przyczynić się do poprawy stanu naszej skóry, włosów, paznokci oraz ogólnego samopoczucia.

Wybierając kolagen, zwróćmy uwagę na renomę producenta i skład produktu, aby mieć pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi to, co najlepsze.

Podobne wpisy