facet z brodą pielęngnacja kosmetyka

Balsam do brody — poznaj skuteczny męski kosmetyk do zarostu!

Balsam do brody to coraz popularniejszy ze względu na swoją skuteczność produkt do męskiej pielęgnacji zarostu. Balsam do brody ułatwia codzienną pielęgnację zarostu, może nawilżać oraz utrwalać i modelować wygląd brody i wąsów. Zastanawiasz się, jakie są rodzaje balsamów do brody i czym się one różnią od olejków do brody? — dowiesz się z artykułu! 

Jak działa balsam do brody?

To jak działa konkretny balsam do brody zależy od jego składu i jego typu (zaleceń do stosowania, które podaje producent na opakowaniu). Balsamy do brody ze względu na możliwości łączenia rozmaitych substancji odżywczych, modelujących i utrwalających bywają bardzo zróżnicowane. Ich głównym celem jest możliwość modelowania zarostu oraz nawilżenie, ale poszczególne produkty mogą różnic się znacznie między sobą w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć.

Idąc tym tropem można powiedzieć, że balsamy do brody dzieła się na odżywcze/nawilżające, modelujące masełkowe balsamy do brody oraz mocne balsamy do brody na bazie wosków do nadawania kształtu. Dużą rolę ma również zmysłowy zapach. Producenci dodają do balsamów do brody aromatyczne żywice i dodatki, które po prostu obłędnie pachną. Ten dodatkowy atut to również element pielęgnacji — w końcu komu nie jest miło, gdy zarost delikatnie pachnie męskimi nutami zapachowymi?

Balsam do brody — jak używać?

Konsystencja i moc chwytu balsamu do brody zależy od jego składu. Najczęściej w składzie silnych balsamów do brody są woski, a w nawilżających jest ich mniej lub wcale.

Taki mocny, woskowy preparat przed nałożeniem na zarost trzeba najpierw rozgrzać w dłoniach przez rozcieranie, a dopiero potem nałożyć na brodę lub wąsy. Bardziej nawilżające balsamy do brody mają delikatną konsystencję kremu.

Nawilżające balsamy do brody — W składach nawilżających balsamów do brody znajdować się mogą aloes, d-panthenol, proteiny, a nawet olejki. Lekki skład nie pozwala na szaleńcze formowanie brody i wąsów, celem takiego balsamu do brody jest głębokie nawilżenie zarostu. Idealnie sprawdzi się to rozwiązanie dla każdego rodzaju brody. Nawilżanie to podstawa wszelkiej pielęgnacji. Pomiędzy nawilżającymi a mocnymi woskowymi balsamami do brody są pośrednie — balsamy do brody o konsystencji masła. Ich konsystencja jest cięższa od nawilżających, a lżejsza od woskowych. W składzie dominują oleje roślinne i masła. Pozwalają na formowanie zarostu w naturalny sposób i są bardzo wszechstronnym typem balsamów do zarostu.

Balsam czy olejek do brody?

Balsam do brody to produkt zupełnie innej konsystencji niż olejek. Dodatkowo, dzięki innej konsystencji może posiadać więcej w swoim składzie, gdyż olejki, ze względu na strukturę to zwykle połączenie olejów i witamin. Poza tym zasadnicza różnica jest taka, że olejki do brody nie utrwalają w żaden sposób kształtu zarostu.

Olejki pozwalają na lekkie formowanie brody lub wąsów, ale tylko za sprawą nawilżenia i dociążenia włosków.

Olejki, w przeciwieństwie do większości balsamów, nie posiadają w swoim składzie utrwalających wosków, które są odpowiedzialne za możliwość modelowania zarostu. Olejki idealnie nadają się do stosowania na noc do zarostów problematycznych w celach nawilżających lub do pielęgnacji krótkiego zarostu, ponieważ doskonale zmiękczają skórę i zarost. Zapobiegają wrastaniu włosków, dlatego są idealne dla entuzjastów trymera i kilkudniowego zarostu.

Podobne wpisy