lekki makijaż wiosna lato

Lekki i trwały makijaż letni

Lato oznacza niemałe wyzwania dla naszego makijażu. Nie oszukujmy się – poza plażowymi sytuacjami – z reguły nakładamy jakiś make – up. Im lżej i delikatniej ma się prezentować, tym trudniejsze zadanie. Zwłaszcza, że ma być też trwały, mimo wysokiej temperatury i słońca. Najważniejsza jest zawartość kosmetyczki, a szczególnie tzw. kosmetyki bazowe i dobry podkład, dzięki którym makijaż letni będzie świeży, lekki i ładny.

Aby latem wyglądać ładnie…

Naturalny look, make up no make up, świeżość i rozświetlona cera – takie wymagania mamy wobec letniego makijażu. Jak wiadomo zdrowy, ładny, naturalny wygląd to wcale nie takie łatwe zadanie. Szczególnie w letnich warunkach, w promieniach słońca i przy wysokich temperaturach. Wspomniane kosmetyki bazowe mają za zadanie wyrównać koloryt, rozświetlić, zmatowić, w zależności od tego, jakie są potrzeby cery.

Kosmetyki bazowe – letni must have

Top listę kosmetyków bazowych otwiera tzw. baza utrwalająca, którą aplikuje się na oczyszczoną, przygotowaną do makijażu twarz. Jej podstawowe zadanie to zapewnienie trwałości letniego makijażu, świeżości oraz innych „efektów specjalnych”. Baza może mieć bowiem działanie rozświetlające, hamujące wydzielanie sebum, matujące, wyrównujące koloryt, maskujące drobne niedoskonałości. Warto postawić na taki kosmetyk, który dodatkowo pielęgnuje i nawilża skórę.

W kosmetyczce powinien znaleźć się też primer, który zapewnia trwałość makijażu oczu. Dzięki zastosowaniu tego kosmetyku bazowego cień zostanie na długo na powiece, nie będzie się osypywał, ścierał czy spływał. Mało tego – kolor zyska na intensywności i wyrazistości.

Puder transparentny to kolejna ważna pozycja na liście bazowych kosmetyków. Działa podobnie jak baza, czyli utrwala makijaż, pochłania nadmiar sebum, wyrównuje i wygładza cerę.

Podkład na lato

Latem rezygnujemy z ciężkich, kryjących fluidów, które towarzyszą nam przez większość roku. Oczywiście kosmetyk, który wybierzemy na ciepłe dni nadal ma mieć działanie upiększające, czasem musi zamaskować drobne niedoskonałości, przebarwienia i efektownie rozświetlić cerę. Wybieramy podkład, który ma filtr SPF i jest trwały nawet przy słonecznej, upalnej pogodzie. A zatem stawiamy na lekkie, rozświetlające o nawilżające podkłady, kremy BB oraz CC, które chronią przed słońcem, upiększają i pielęgnują skórę. Warto wziąć pod uwagę podkłady do zadań specjalnych, np. wodoodporne – idealne dla wielbicielek aktywności i sportu lub mineralne – o średnim poziomie krycia.

Podobne wpisy