Kosmetyka.net

sauna a co z włosy

Sauna – idealny zabieg na zdrowe włosy

Sauna na włosy – dla kogo?

Zabieg sauny na włosy przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby nawilżyć i odżywić swoje włosy. Korzyści płynące z tego zabiegu najmocniej odczują posiadaczki włosów zniszczonych i osłabionych, np. przez farbowanie, częste modelowanie, używanie prostownicy, suszarki czy lokówki oraz trwałą ondulację. Kosmetyki do sauny na włosy należy dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę stan i kondycję włosów poddawanych zabiegowi.

Jak działa sauna na włosy?

Zabieg przeprowadza się w temperaturze ok. 40 st. C w urządzeniu z kopułą przypominającym dużą suszarkę fryzjerską. Najczęściej używane kosmetyki do sauny na włosy mają formę ampułki, maski, odżywki lub olejku. Dzięki wysokiej temperaturze i parze wodnej ich działanie jest zintensyfikowane, a odżywcze składniki lepiej wnikają w skórę głowy i łuski włosów.

Czy wybór kosmetyków ma znaczenie?

Wybierając kosmetyki do sauny na włosy, należy sięgać po produkty wysokiej jakości, dopasowane do aktualnego stanu włosów. Tylko w ten sposób można osiągnąć pożądany efekt w postaci głęboko nawilżonych i odżywionych pasm.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.