sauna a co z włosy

Sauna – idealny zabieg na zdrowe włosy

Sauna jest nie tylko korzystna dla naszego ogólnego zdrowia, ale ma również ogromne korzyści dla włosów! Może pomóc w zmniejszeniu łupieżu poprzez otwarcie porów skóry głowy i wydalenie zanieczyszczeń. Ciepło otwiera Twoje włosy, które rozluźniają zablokowane sebum i brud – działając jak peeling do skóry, pozostawiając skórę głowy idealnie czystą. Wysoka temperatura sauny pomaga również zwiększyć krążenie krwi w skórze głowy, dając w zamian zdrowsze i grubsze włosy.

Sauna na włosy – dla kogo?

Zabieg sauny na włosy przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby nawilżyć i odżywić swoje włosy. Korzyści płynące z tego zabiegu najmocniej odczują posiadaczki włosów zniszczonych i osłabionych, np. przez farbowanie, częste modelowanie, używanie prostownicy, suszarki czy lokówki oraz trwałą ondulację. Kosmetyki do sauny na włosy należy dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę stan i kondycję włosów poddawanych zabiegowi.

Jak działa sauna na włosy?

Zabieg przeprowadza się w temperaturze ok. 40 st. C w urządzeniu z kopułą przypominającym dużą suszarkę fryzjerską. Najczęściej używane kosmetyki do sauny na włosy mają formę ampułki, maski, odżywki lub olejku. Dzięki wysokiej temperaturze i parze wodnej ich działanie jest zintensyfikowane, a odżywcze składniki lepiej wnikają w skórę głowy i łuski włosów.

Czy wybór kosmetyków ma znaczenie?

Wybierając kosmetyki do sauny na włosy, należy sięgać po produkty wysokiej jakości, dopasowane do aktualnego stanu włosów. Tylko w ten sposób można osiągnąć pożądany efekt w postaci głęboko nawilżonych i odżywionych pasm.

Zdrowotne korzyści saunowania

Kolejną z korzyści zdrowotnych wynikających z regularnego korzystania z sauny jest poprawa zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Badania sugerują, że osoby korzystające z sauny dwa do trzech razy w tygodniu mogą być mniej narażone na udar i zawał serca niż osoby niekorzystające z niej. Może to wynikać z faktu, że relaksujące, ciepłe otoczenie poprawia przepływ krwi, zmniejsza poziom hormonów stresu i rozluźnia mięśnie ciała.

Ponadto korzystanie z sauny może pomóc w poprawie problemów z oddychaniem poprzez stymulację produkcji śluzu. Poprawa krążenia pomaga również złagodzić ból i sprzyja gojeniu się mięśni i tkanek. Wykazano również, że regularne poświęcanie czasu na relaks przynosi liczne korzyści dla zdrowia psychicznego, w tym zmniejsza stres i niepokój, poprawia nastrój i pomaga w bezsenności.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *