mycie włosów dwa razy

Mycie włosów dwa razy podczas jednego mycia

To pytanie jest bardzo często zadawane na wielu forach internetowych lub podczas wizyt u fryzjera. Niejedna z nas zastanawia się wielokrotnie: Po co myć 2 razy podczas jednego mycia? Czy to konieczne?

Odpowiedź brzmi: tak, to konieczne

Mycie włosów to zabieg pielęgnacyjny i powinnaś go wykonywać prawidłowo. Niezależnie od tego jak często myjemy włosy, za każdym razem szampon nakładamy dwukrotnie. Głównym celem tego zabiegu jest prawidłowe oczyszczanie włosów. Najbardziej wymagane u kobiet, które używają preparatów do układania włosów, takich jak: pianki i żele oraz różnego rodzaju płyny. Gdy nałożymy szampon na włosy dwukrotnie to na pewno usuniesz z nich resztki preparatów do stylizacji i wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia.

Pamiętaj o prawidłowym wykonywaniu tego zabiegu. Zaczynaj od końcówek a dokładniej umyj na długości włosów omijając te u nasady. Jest to ważne ze względu na fakt, iż brudu i kurzu w tym miejscu gromadzi się najwięcej, aż trzykrotnie więcej na końcu niż u nasady głowy. Dzięki rozpoczęciu mycia od końcówek nie przenosimy zanieczyszczeń w miejsce gdzie jest go najmniej. Po pierwszym myciu pamiętaj o dokładnym spłukaniu włosów.

Drugie mycie włosów rozpocznij od skóry głowy

Przy tym wykonaj masaż co dodatkowo zwiększy ukrwienie skóry głowy.

Pamiętaj, że gdy na włosach tworzy się często piana, która „rośnie” podczas mycia, oznacza to, iż Twoje włosy są już dokładnie umyte. Jak zapewne zauważyłaś lub zauważysz (gdy zaczniesz myć włosy dwa razy) tworzy się ona dokładnie podczas drugiego mycia.

Gdy Twoje włosy wymagają częstej pielęgnacji, staraj się wybierać delikatne szampony albo specjalne do konkretnego problemu, np. do przetłuszczających się. Dla częstego mycia fajnym rozwiązaniem są suche szampony.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Suchy szampon do mycia służy bardziej odświeżeniu a nie myciu włosów i niestety maskuje problem. Mam problem z tłustą skórą głowy i nabawiłam się łojotokowego zapalenia skory i zapchanych meszków włosowych po kilkukrotnym użyciu szamponu suchego. Wyjątkowo nieudany kosmetyk, z którym trzeba uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *