Pielęgnacja twarzy i ciała wodą utlenioną?

Jeśli do tej pory woda utleniona kojarzyła wam się głównie z dzieciństwa i tym jak mama polewała nią rozbite kolano by następnie dmuchać “żeby nie szczypało”, to mam nadzieję po dzisiejszym artykule będzie wam się kojarzyć o wiele lepiej.

Okazuje się że woda utleniona, którą możemy kupić za dwa złote w aptece, nadaje się doskonale do pielęgnacji ciała i twarzy. Rozcieńczona – pomaga w takich schorzeniach jak egzema, łuszczyca, grzybica stóp. A więc jest zdrowa. Poza tym zwalcza zaskórniki, suchą skórę, zmarszczki oraz cellulit. Brzmi to wszystko ładnie i pięknie, ale jak stosować wodę utlenioną? I czy szczypie? ;) Już wyjaśniam:

Kąpiele z wodą utlenioną

Jeśli odczuwacie bóle kręgosłupa, stawów, mięśni lub po prostu chcecie zażyć relaksującej i poprawiającej kondycję kąpieli, to ta z wodą utlenioną jest idealna dla was.
Taka kąpiel powinna trwać 30-40 minut, a na wannę ciepłej wody potrzebujemy 200ml (dwie buteleczki) czyli wody utlenionej ;). Po skończonej kąpieli skórę trzeba dokładnie wymyć. Gdyby ktoś zauważył, że skóra zrobiła się zaczerwieniona (i to nie ze względu np. na zbyt gorącą wodę) lub wystąpił u niego stan podgorączkowy, może to oznaczać duże zanieczyszczenie organizmu.

Masaż antycellulitowy

Umytej skórze trzeba fundować masaż – najlepiej szorstką gąbką lub masażerem. Następnie wytrzeć ciało, a partie objęte cellulitem przetrzeć wacikiem mocno nasączonym wodą utlenioną. Po 20 minutach opłukać skórę ciepłą wodą. Kurację stosuje się wedle uznania – do uzyskania pożądanych efektów.

Pielęgnacja twarzy

Chcąc pozbyć się zaskórników, suchej skóry czy spłycić zmarszczki, zaleca się przemywanie umytej i wytartej do sucha skóry, wacikiem nasączonym wodą utlenioną. Tak jak w przypadku masażu antycellulitowego po 20 minutach spłukujemy skórę ciepłą wodą. Jest to sposób wart sprawdzenia, zwłaszcza teraz, kiedy kiedy skóra przechodzi katusze związane z ogrzewaniem oraz mrozami. Dodatkowo, z powodu stosowania tłustych kremów czy olejków ochronnych na twarz zwiększa się szansę na powstanie zaskórników. A woda utleniona pomaga uporać się zarówno z przesuszoną skórą jak i z zaskórnikami… i to za śmiesznie małe pieniądze.

PS Jeśli nie macie na skórze ran – nie szczypie. :)

Zobacz też: Dezodorant w kremie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *