oczy kobiece

Co to jest klej do rzęs? Właściwości kleju do rzęs

Wiele kobiet, dbając o swój wygląd, pragnie mieć olśniewające i wspaniałe oczy. Sztuczne rzęsy pomagają osiągnąć ten efekt, jednak mało kto zwraca uwagę na odpowiedni klej do rzęs. Jest to błąd, gdyż to on odpowiada za trwałość i efekt makijażu w obrębie rzęs. Bez dobrego kleju do rzęs, cały efekt pracy nad dobrym wizerunkiem może zniknąć w bardzo szybkim tempie. W dalszej części artykułu sprawdzimy, jaki klej do rzęs najlepiej wybrać.

Co to jest klej do rzęs?

Na samym początku należy określić, z czym mamy do czynienia. Klej do rzęs to produkt umożliwiający aplikację sztucznych rzęs, co czyni go podstawowym elementem przy pracy każdej kosmetyczki.

Stosuje się go zarówno do pojedynczych kępek rzęs, jak i połówek czy tych na pasku. Co istotne, jego aplikację można wykonać samemu, nie tylko w profesjonalnym studiu makijażu.

Niemniej, jest to produkt stosowany w okolicach oczu, przez co bardzo ważne jest, jakiej jakości klej do rzęs będziemy stosować.

Właściwości dobrego kleju do rzęs

Niestety, nie wszystkie preparaty na rynku cechują się najwyższą jakością. Wiele z klejów do rzęs to towary stworzone na bazie szkodliwych substancji, które mogą wywołać między innymi reakcje alergiczne i mogą być źródłem podrażnień.

Dlatego też tak ważne jest, by klej do rzęs posiadał odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Dobry klej do rzęs powinien charakteryzować się również następującymi właściwościami:

  • Odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgotność lub wysoka temperatura. Dzięki temu wykonane rzęsy będą służyć w każdych warunkach.
  • Długość trwania właściwości spajających kleju. Im dłuższy okres, tym dłużej sztuczne rzęsy wytrzymają.
  • Krótki czas schnięcia, co sprzyja komfortowej aplikacji rzęs i skraca czas trwania zabiegu.
  • Bezpieczny skład, co jest bardzo istotne dla alergików. Klej taki nie podrażnia ani nie wpływa negatywnie na stan zdrowia klientek.
  • Odpowiedni rodzaj kleju. Jest on zależny od typu rzęs, które chcemy zaaplikować. Dostępne są także kleje uniwersalne, do aplikacji sztucznych rzęs metodami objętościowymi oraz klasycznymi.

Gdzie kupić dobry klej do sztucznych rzęs?

Najważniejszą kwestią jest, by kupować klej do sztucznych rzęs wyłącznie w sprawdzonych punktach, takich jak Rarity Shop. Ofertę sklepu można sprawdzić pod następującym linkiem: https://rarityshop.pl/kleje

Oferowane przez ten sklep kleje do rzęs cieszą się wielką popularnością wśród klientów. Posiadają one wyjątkowo długi czas wiązania, przez co wykonane nimi rzęsy są trwałe, a krótki czas schnięcia przyspiesza i ułatwia pracę przy aplikacji rzęs.

Produkty dostępne wśród klejów tej firmy mają również specjalne oznaczenia dotyczące temperatury – w wygodny sposób można odczytać, jaki klej będzie odpowiedni do danych warunków pogodowych.

Co więcej, dostępne w sklepie kleje są produktami uniwersalnymi, dzięki czemu możliwe jest przedłużanie metodą objętościową czy klasyczną. Nie zawierają także szkodzących substancji, przez co produkty te nie podrażniają oczu, nie wywołują reakcji alergicznych i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo przy przedłużaniu rzęs.

Podsumowanie

Mimo że wielu nie docenia dobrego kleju do rzęs, pełni on istotną funkcję w całym procesie przedłużania i aplikacji sztucznych rzęs. Nałożenie odpowiedniego kleju jest kluczowe dla trwałości makijażu oraz bezpieczeństwa klientek.

Niewłaściwie dobrany klej może powodować wiele powikłań zdrowotnych, a sztuczne rzęsy mogą ulec odklejeniu, co zrujnowałoby cały proces. Żeby się przed tym uchronić, należy stosować kleje dobrych marek, zakupione w zaufanych miejscach. Pozwoli to uniknąć wielu przykrych sytuacji związanych z aplikacją sztucznych rzęs.

Podobne wpisy