fdsgb r

Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe?

Przedłużanie włosów to zabieg, dzięki któremu możemy w krótkim czasie uzyskać zupełnie nową fryzurę. Jest idealny dla kobiet, których włosy są zniszczone, cienkie lub rzadkie, a także dla tych, które marzą o długich włosach, jednak nie mają cierpliwości do ich zapuszczania.

Przedłużanie włosów polega na doczepieniu naturalnych lub syntetycznych pasm. W ten sposób naturalne włosy zostają zagęszczone oraz przedłużone według indywidualnych preferencji. Czy taki zabieg jest szkodliwy? Istnieje kilka różnych metod przedłużania i zagęszczania, jednak każda z nich ingeruje w strukturę naturalnych włosów obciążając ich cebulki, a także powoduje niedotlenienie i zniszczenie łuski włosa. Wpływa to negatywnie na kondycję włosów, powoduje ich kruszenie, łamanie, zmatowienie oraz wysuszenie. Po ściągnięciu doczepionych pasm włosy mogą być zniszczone. Jeśli jednak zdecydujemy się na przedłużanie włosów to musimy pamiętać o tym, aby wybrać dobry salon fryzjerski.

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniej ilości pasemek oraz metody przedłużania

Profesjonalne i prawidłowe wykonanie zabiegu, dobrej jakości materiały oraz odpowiednia pielęgnacja zmniejszają ryzyko zniszczenia włosów. Doczepiane pasemka mogą być wykonane z włosów naturalnych lub syntetycznych. Naturalne są ładniejsze i przyjemniejsze w dotyku. Można je suszyć suszarką, kręcić, prostować, czy też upinać, pamiętając równocześnie o używaniu kosmetyków ochronnych.

Przedłużanie włosów trwa około 4 godziny, a efekt zabiegu utrzymuje się od 3-6 miesięcy w zależności od stosowanej metody. Na trwałość mają również wpływ czynniki takie, jak jakość użytych pasemek oraz odpowiednia ich pielęgnacja. Przedłużanie włosów pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. Fryzura nabiera objętości i ładnie się układa. Włosy są gęste, miękkie, miłe w dotyku i odpowiednio dopasowane kolorystycznie. Miejsca doczepienia pasemek są zupełnie niewidoczne. Każda kobieta, która chce poprawić swój wygląd może to zrobić w ten prosty sposób i cieszyć się wspaniałą fryzurą.

Podobne wpisy