Tipsy żelowe – jak uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne i zdrowe paznokcie. Niestety nie wszystkie panie zostały nimi obdarzone przez naturę. Nie zawsze też mamy czas aby właściwie pielęgnować paznokcie. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet, wynaleziono więc skuteczne sposoby na to, by paznokcie były nie tylko zdrowe ale długie i piękne.

Najpopularniejszym zabiegiem dającym taki efekt, jest niewątpliwie ich przedłużanie

Metoda żelowa to prawdopodobnie najmniej inwazyjny sposób przedłużania paznokci. Nie znaczy to jednak, że jest to zabieg prosty. Wręcz przeciwnie, zrobienie tipsów żelowych wymaga cierpliwości, precyzyjności i umiejętności, które zdobywa się po wielu godzinach zajęć praktycznych na specjalnych kursach stylizacji paznokci.

Do wykonania tipsów żelowych potrzebne jest przede wszystkim odpowiednie stanowisko pracy, w którym główną rolę odgrywa światło utwardzalna lampa UV, płyn do usunięcia warstwy dyspersyjnej oraz różnego rodzaju pilniki i narzędzia. Przedłużenie paznokcia tą metodą wymaga również użycia odpowiedniego żelu. Generalnie na polskim rynku kosmetycznym dostępne są żele jednofazowe oraz trójfazowe. Jakość i marka żelu do przedłużania paznokci ma bardzo duże znaczenie. Nie warto w tym wypadku kupować najtańszego produktu, ponieważ efekt nie będzie satysfakcjonujący.

Cena tipsów żelowych zależy od efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać

Koszt tipsów ze zdobieniem będzie oczywiście wyższy. Wbrew powszechnie panującej opinii tipsy żelowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż paznokcie akrylowe. Poleca się je więc szczególnie osobom pracującym przy komputerze. By paznokcie żelowe były trwałe, należy odpowiednio o nie dbać. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim regularne uzupełnianie tipsów żelowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *