kokos na włosy czy można

Jak nakładać olej kokosowy na włosy?

Panie przywiązują wielką wagę do własnego wyglądu. Chcą się podobać sobie i innym, dlatego dbają o najmniejszy – z punktu widzenia mężczyzn – szczegół. Codziennie piłują i malują paznokcie, wcierają w skórę balsamy, układają fryzurę.

Przydatny w pielęgnacji nie tylko włosów

Żeby jednak móc wyczarować na głowie cudo, najpierw trzeba mieć bazę, czyli piękne, lśniące włosy. Nie każda z pań takowe posiada. Dlaczego? Wynika to z wielu przyczyn. Zwykle jest to konsekwencją niedoboru pewnych witamin i składników mineralnych w diecie – zwłaszcza witamin z grupy B, cynku, siarki. Winę ponosi też stres albo – to już znacznie rzadziej – problemy z hormonami.

W związku z tym panie imają się różnych sposobów, żeby odbudować strukturę włosów, wzmocnić je i nadać im piękny. Jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć cel, bo tylko nieliczne nakładają olej kokosowy na włosy.

Zastosowanie tego naturalnego preparatu sprawia, że włosy są błyszczącemiękkie i nie sprawiają problemów podczas rozczesywania. Jego konsystencja pozwala szybko i sprawnie nałożyć go na włosy. Można używać go zamiast odżywki. W nierafinowanej wersji zachowuje swój orzechowy zapach.

Olej kokosowy świetnie nadaje się do zwalczania suchych włosówrozdwojonych końcówek. Sięgać więc po niego powinny regularnie panie, które często wykorzystują suszarkę i prostownicę. Za sprawą wyciągu z orzechów kokosowych ich włosy będą takie jak w dzieciństwie.

W czym tkwi tajemnica jego skuteczności? Preparat z miąższu orzechów kokosowych działa niejako dwutorowo. Po pierwsze, zawiera sporo składników odżywczych. Po drugie, poprawia ukrwienie skóry głowy, dlatego do włosów dociera więcej potrzebnych witamin (C, E, z grupy B, kwasu foliowego) i minerałów (cynku, magnezu, potasu, wapnia, fosforu, żelaza).

Oprócz włosów można go nakładać na całe ciało. To uniwersalny produkt o wielu zastosowaniach. Zwalcza wypryski, nawilża skórę (idealny po wizycie na basenie), sprzyja gojeniu się ran, łagodzi podrażnienia spowodowane nadmiernym opalaniem (w tym poparzenia słoneczne). Można go używać w masażu amatorskim i profesjonalnym. W dodatku opóźnia proces starzenia się skóry, czyli zapobiega zbyt wczesnemu powstawaniu zmarszczek.

Podobne wpisy