piling całego ciała

Jak prawidłowo przprowadzać peeling całego ciała?

Chcesz złuszczyć skórę i sprawić, by wyglądała i czuła się odświeżona? Peeling całego ciała to świetny sposób, aby to osiągnąć. Jak prawidłowo przeprowadzić peeling całego ciała, aby uzyskać z niego maksymalne korzyści?

Przed rozpoczęciem peelingu upewnij się, że masz wszystkie niezbędne przybory, takie jak myjka do ciała, gąbka strukturalna lub luffa, ręcznik, środki złuszczające (takie jak granulki cukru lub soli) i balsam nawilżający.

Oczyszczenia ważnych obszarów skóry

Zacznij od wzięcia orzeźwiającego prysznica lub kąpieli z użyciem płynu do mycia ciała, aby oczyścić obszar w ramach przygotowań do peelingu. Zwróć uwagę na obszary, w których skóra jest wyjątkowo sucha lub tłusta, ponieważ będą one wymagały większej uwagi podczas szorowania. Gdy poczujesz, że skóra jest czysta jak piskorz, wyjdź spod prysznica.

Nałóż mieszankę złuszczającą

Po wyjściu spod prysznica umieść trochę materiału złuszczającego w jednej ręce, a drugą ręką nabierz wodę z umywalki. Połóż obie dłonie razem i masuj je, aż oba materiały zmieszają się w konsystencję pasty, a następnie nałóż tę mieszankę na wilgotną skórę okrężnymi ruchami. Zacznij od sekcji, takich jak ramiona, tułów lub nogi, abyś mógł skupić się na każdej części indywidualnie.

Masuj przez kilka minut, koncentrując się bardziej na bardziej szorstkich obszarach, takich jak łokcie i pięty, a następnie użyj letniej wody, aby spłukać tę mieszaninę z tych samych części skóry.

Całkowicie spłucz i osusz ręcznikiem

Gdy cały materiał złuszczający zostanie zmyty, użyj letniej wody jeszcze raz, aby spłukać wszelkie pozostałości, a następnie użyj suchego ręcznika, aby usunąć wilgoć, która pozostała, poklepując lub delikatnie pocierając różne części skóry, które zostały poddane temu całemu procesowi.

Nawilżanie skóry po peelingu całego ciała

Na koniec upewnij się, że po całkowitym spłukaniu i osuszeniu ręcznikiem, poświęciłeś trochę czasu na nawilżenie niedawno oczyszczonych obszarów balsamem lub olejkiem przeznaczonym specjalnie do odżywiania skóry. Zapewni to dodatkowe elementy nawilżające, a także ochronę przed trudnymi warunkami zewnętrznymi.

Podobne wpisy