sklad kosmetykow

Z czego składają się kosmetyki?

Stosowanie kosmetyków jest celem do osiągnięcia zadowalających efektów odnośnie urody. Tak tej na pokaz, jak i tej na co dzień, której to rezultatów nie dane jest zobaczyć każdemu. Co przez to rozumiemy? Otóż jeżeli już chcemy o siebie zadbać nie powinniśmy ograniczać się do pielęgnacji twarzy, dłoni i innych widocznych części naszego ciała, a powinniśmy zająć się całą naszą skórą.

Skład kosmetyków

Pomimo, że przykładowo twarz jest bardziej narażona na niszczące efekty, jakie może nieść słońce, czy jeszcze bardziej wolne rodniki, to wcale nie znaczy, że ciało które skrywamy pod materiałem jaki nosimy nie wymaga pielęgnacji. Tu jednymi z takich kosmetycznych preparatów będą wszelkiego typu kremy. Niektóre z nich są stricte przeznaczone czy do rąk, stóp, czy twarzy, inne natomiast działają ogólnie na stan skóry całego ciała.

Istotne jest by korzystać z dobrych kosmetyków. Nie muszą to być te najdroższe, gdyż nie tyle istotny jest producent, co skład takiego kosmetyku. Dobrze żeby zawierał on takie substancje, jak witamina C, retinol, czy choćby kwas hialuronowy. Wiele spośród kosmetyków nie działa tak, jak się głosi, ale powodem jest tu po pierwsze korzystanie z tych najtańszych (nierzadko substytutów), a po drugie też złe stosowanie takiego preparatu. Wystarczą nam już te kosmetyki z górnej, aczkolwiek średniej półki. Dobrze też jeżeli sięgamy po już sprawdzone produkty.

Zobacz też: Najlepsze Eyelinery – ranking

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *