Kosmetyki organiczne

Czym są kosmetyki organiczne?

Kosmetyki ograniczne bardzo często mylone są ze sobą dwa rodzaje kosmetyków; naturalne i organiczne. Dzieje się to ze względu na to, że wiele osób ma duży problem z ich rozróżnieniem.

Kosmetyki naturalne praktycznie w całości wykonywane są z surowców mineralnych, mało przetworzonych bądź ekstraktów roślinnych. Do ich produkcji wykorzystuje się także substancje pochodzenia zwierzęcego. Musi tu być jednak spełniony jeden warunek. Ich uzyskanie ma odbywać się bez szkody dla zwierząt.

Jak więc produkuje się kosmetyki organiczne?

Tak jak kosmetyki naturalne, wytwarza się je z naturalnych składników, jednak muszą one posiadać certyfikaty lub gwarancje zapewniające, że składniki zostały wyhodowane bądź wyprodukowane przez gospodarstwa ekologiczne.

Plantatorzy, którzy posiadają takie uprawy muszą spełniać wiele restrykcyjnych norm przygotowanych przez organizacje nadające certyfikaty, a także co kilkanaście miesięcy poddawać się kontrolom.

Przez takie działania, możemy mieć pewność, że składniki pochodzenia roślinnego produkowane są bez wykorzystania nawozów sztucznych, pestycydów a także nie są modyfikowane genetycznie, co za tym idzie są bezpieczne dla człowieka.

Kosmetyki organiczne to najwyższa jakość

Wybierając składniki naturalne producenci kosmetyków organicznych dbają przez to o najwyższą jakość produktów jak już wspomniano do produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się składniki pochodzące z ekologicznych upraw.

Naturalne są również procesy, które są do tego celu stosowane, mowa tu miedzy innymi o tłoczeniu, ekstrakcji, suszeniu lub destylacji. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę, na fakt, że nie tylko proces wytwarzania kosmetyków organicznych, ale i składniki nie zawsze mogą być dobre dla skóry, bowiem niektóre z nich mogą wywoływać reakcję alergiczne.

Dlatego właśnie przed zakupem kosmetyku warto wypróbować niewielką próbkę kosmetyku

Kosmetyki organiczne – o jakich składnikach naturalnych mowa?

Miód Manuka wykorzystuje się go do produkcji wielu kosmetyków. Świetnie nadaje się do stosowania bezpośrednio na skórę, zarówno jako maski lub punktowo na zmiany pojawiające się na skórze.

miód manuka kosmetyk

Algi i glinka dostarczają cennych mikroelementów oraz substancji odżywczych. Glinka świetnie oczyszcza a także stymuluje procesy odnowy skóry.

Aloes doskonale nawilża i koi podrażnienia. Ma właściwości gojące, stosuje się go przy bliznach i przebarwieniach, a także do pielęgnacji skóry trądzikowej.To tylko kilka z mnóstwa składników jakie możemy czerpać z natury, a wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków organicznych.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment kosmetyków organicznych. Możemy wybierać zarówno te do pielęgnacji ciała jak i włosów, a także jamy ustnej. Dostępne są również zioła i suplementy diety i zioła pochodzenia ekologicznego, oraz kosmetyki specjalnie ukierunkowane do pielęgnacji w okresie zimowym.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *