depilacja laserowa

Laserowa depilacja – jak bardzo jest skuteczna?

Masz już dosyć traktowania swojej skóry gorącym woskiem, bolesnego regulowania brwi pęsetą i mało skutecznych depilatorów? Chciałabyś raz na zawsze mieć wreszcie spokój z odrastającymi włoskami? Pomoże ci w tym zabieg laserowej depilacji.

Co to jest laserowa depilacja?

Wiele z nas marzy o trwałej depilacji. Z pewnością taki zabieg to wygoda i zaoszczędzony czas. To także idealne rozwiązanie w przypadkach podrażnień i wrastania włosów po tradycyjnych zabiegach.

Depilacja laserowa jest jedynym znanym zabiegiem powodującym trwałe usunięcie owłosienia. Metoda polega na niszczeniu przy pomocy światła o określonej długości fali wybarwionego mieszka włosowego. Wybarwiony on jest jedynie w fazie wzrostu włosa.- mówi lekarz medycyny Dariusz Kołodziejczak z firmy ANDAROS.

Po kilku zabiegach osiąga się zwykle trwałą redukcję owłosienia rzędu 65- 80%, a pozostałe włoski są cieńsze i delikatniejsze. W gabinecie spędzimy od kilkunastu minut (zabieg na twarzy) do godziny (np. depilacja łydek) od dokonania próby.

Jeden zabieg nie wystarczy

Z góry nie można określić ilości wymaganych zabiegów. Zwykle potrzeba 5-8 wizyt w gabinecie, w odstępach 3-4 miesięcy, ale jest to sprawa indywidualna. Po każdym zabiegu przez jakiś czas w ogóle nie ma włosów – bo wszystkie dojrzałe cebulki zostały zniszczone – mówi dr Paweł Kołtowski z warszawskiego Centrum Terapii Laserowej. Najlepszy efekt zabieg daje przy ciemnych włoskach, natomiast laser nie usuwa włosów zupełnie jasnych i siwych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie należy włosków wyrywać, ani depilować co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, ale kilka dni wcześniej powinniśmy ogolić włosy z regionu, z którego będziemy je usuwać. Najbardziej odpowiednia długość do depilacji to 2-3 mm. Na tydzień przed zabiegiem nie powinniśmy stosować peelingu.

Natomiast kilka dni po zabiegu depilacji powinno się używać kremów o właściwościach łagodzących, kojących np.: alantan lub bepanten kilka razy w ciągu dnia. Po zabiegu swobodnie można się myć i stosować kosmetyki do ciała.

Aleksandrytowy, diodowy czy Yagowy?

Obecnie w gabinetach zajmujących się trwałą depilacją najczęściej spotyka się trzy typy laserów: aleksandrytowy, diodowy i Yagowy. Obiektywnie skuteczność i bezpieczeństwo tych laserów jest porównywalna. Ważne, aby zabieg przeprowadzała wykwalifikowana kosmetyczka lub lekarz dermatolog.

depilacja laserem

Depilacja laserowa nie dla każdego

Najważniejszym przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna. Natomiast ciąża jest przeciwwskazaniem zwłaszcza wykonania zabiegu depilacji bikini, także bielactwo, łuszczyca, zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin, stosowanie ziół dziurawca i nagietka.

Oczywiście odstawienie tych specyfików a także preparatów zawierających retinol kilka dni przed zabiegiem umożliwia spokojne wykonanie depilacji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Lekarze przekonują, że zabieg laserowej depilacji jest bezpieczny, bezbolesny i że mogą się mu poddać nawet kobiety o delikatnej i wrażliwej skórze. Jednak każda skóra jest inna i nie możemy do końca przewidzieć, jak zareaguje na przeprowadzony zabieg.

U osób o szczególnie wrażliwej skórze może wystąpić rumień, obrzęk okołomieszkowy, zaczerwienienie, przebarwienia czy niewielkie strupki.. Ustępują one zazwyczaj po kilku dniach, rzadko tygodniach. Aby tego uniknąć pierwszy zabieg powinien być poprzedzony oceną stanu skóry oraz próbą laserową.

Ceny, ceny…

Zabieg w renomowanym salonie będzie nas kosztował od ok. 100 zł za kolana, 400 zł za bikini do nawet 800 zł za klatkę piersiową. Pamiętajmy, że zabiegów musi być kilka.

Czym się kierować decydując się na zabieg laserowej depilacji?

Fantastycznie, jeśli znasz kogoś, kto wcześniej miał taki zabieg i może ci polecić sprawdzone studio. Należy także zwrócić uwagę na personel oraz wyposażenie gabinetu. Profesjonalny zespół, nowoczesny sprzęt oraz indywidualne podejście do każdego klienta to wyznaczniki dobrego salonu.

W profesjonalnym gabinecie powinniśmy otrzymać także bezpłatną konsultację, która pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości. A później wystarczy już tylko czekać na efekty. A czy może być lepsza rekomendacja niż zachwyt mężczyzn i zazdrość kobiet na plaży?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *