Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie wody w naskórku. Może on być stosowany na skórę bez konieczności wykonywania specjalistycznych testów. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest najwięcej, dlatego też jest ona sprężysta i bez zmarszczek. Jednak z upływem lat kwasu maleje, przez co skóra się starzeje, tracąc zdolność wiązania wody, co powoduje powstanie zmarszczek.

Zabieg wykonuje profesjonalna kosmetyczka

Godzinę przed planowanym wykonaniem tego zabiegu należy skórę posmarować kremem EMLA – oczywiście tylko te miejsca, w których ten zabieg ma zostać wykonany. Preparaty, które wykorzystuje kosmetyczka w Warszawie do wykonania tego zabiegu, mają postać krystalicznego i elastycznego żelu, który po zaaplikowaniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając zbliżone efekty do naturalnych. Zabieg wykonuje się przy pomocy bardzo cienkich igieł, co znacznie zmniejsza odczucie bólu.

Zaraz po wstrzyknięciu żelu zaczyna on wiązać wodę i jednocześnie wygładza zmarszczki. Zabieg ten trwa nie dłużej niż 50 minut. Kwas hialuronowy można również stosować w przypadku, gdy chcemy powiększyć usta, skorygować ich asymetrię lub podnieść kąciki ust.

Po zabiegu można zaraz wrócić do normalnej aktywności. Jednak musimy zaznaczyć, że miejsca, w które został wstrzyknięty kwas hialuronowy mogą być wrażliwe na dotyk i ból przez około 3 dni. Efekt końcowy tego zabiegu jest widoczny zaraz po jego zakończeniu i utrzymuje się od 3 miesięcy do kilku lat.

Jak można zauważyć zabieg wcale nie jest taki zły jak mogłoby się wydawać. Dzięki temu, że miejsca, w które ma zostać wstrzyknięty smarowane są żelem znieczulającym prawie wcale nie odczuwamy wkłuć igły. Efekt końcowy jest również bardzo zadowalający, bo można go zaraz dostrzec. Niewątpliwie kolejnym plusem jest to, że efekt ten może utrzymywać się nawet kilka lat.

Jednakże jest to uwarunkowane naszymi predyspozycjami i postępowaniem efektu starzenia się skóry. Ale która z kobiet nie zdecydowałaby się na taki zabieg, aby wyglądać pięknie i przede wszystkim o wiele młodziej? Dzięki temu zabiegowi możemy odjąć sobie kilka lat. A słysząc komplementy na temat naszego wieku to zrekompensuje to nawet cenę, którą należy zapłacić za wykonanie takiego zabiegu kosmetycznego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *