koszmetyki myjące

Po co kobieta chodzi do kosmetyczki?

Naturalnie zabiegi kosmetyczne są bardzo różne i im lepszy, większy jest salon kosmetyczny, do którego się udajemy tym więcej najrozmaitszych zabiegów nam oferuje. Od standardowej regulacji brwi czy depilacji „wąsika” po zabiegi bardzo popularnej ostatnio mikrodermabrazji i tym podobne. Czasem nawet tak niewielkie zabiegi jak henna brwi i rzęs czy manicure potrafią bardzo odmienić wygląd oczywiście w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Chodzimy do kosmetyczki, bo najogólniej rzecz ujmując doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że uroda jest ważna.

Jak dużo trzeba zapłacić za wizytę?

Nie można tak naprawdę odpowiedzieć jednoznacznie, bo wszystko zależy od tego, czego dokładnie oczekujemy. Najbardziej podstawowe zabiegi jak już wspomniane regulacja czy henna brwi kosztują niewiele, bo w granicach piętnastu złotych. Oczywiście cena ta może być różna w różnych miastach i różnych salonach kosmetycznych. Podczas jednej wizyty możemy zafundować sobie oczyszczanie twarzy, masaż odchudzający całego ciała czy tylko poszczególnych części i przykładowo tipsy i wtedy rzeczywiście rachunek może opiewać na 200 – 300 złotych jednak tego typu zabiegów nie wykonuje się co tydzień, ale raz na jakiś czas.

Kiedy planujemy wizytę u kosmetyczki dobrze jest wcześniej sprawdzić cennik, ustalić na co dokładnie mamy ochotę i na ile nas stać. Zazwyczaj salony kosmetyczne proponują różnego rodzaju promocje czy pakiety zabiegów i jeśli tylko określone zabiegi odpowiadają nam, mamy potrzebę je wykonać możemy dużo oszczędzić wykupując taki pakiet.

Jak często chodzić do kosmetyczki?

Jest to naturalnie sprawa bardzo indywidualna. Wszystko zależy od potrzeb kobiety. Jedne panie bowiem udają się na określony zabieg niezwykle rzadko, tylko i wyłącznie wtedy gdy są przed jakimś ważnym wydarzeniem jak ślub i tym podobne. Czyli w praktyce mogą chodzić do kosmetyczki raz na pół roku. Zaś inne panie uwielbiają takie wizyty i przynajmniej raz w miesiącu muszą zawitać w gabinecie chociażby na regulację brwi, zabiegi pielęgnacyjne dłoni, szyi czy dekoltu lub depilację.

Jednak są pewne zabiegi, których nie powinno się wykonywać zbyt często, bo najzwyczajniej mogą nam zaszkodzić. Przykładowo wspomniana już mikrodermabrazja czyli zabieg polegający na złuszczaniu naskórka może odbywać tylko zgodnie z zaleceniami kosmetyczki. Tak więc nie możemy wykonać więcej zabiegów niż ona ustali tylko dlatego, że wydaję się nam, iż tego potrzebujemy. Jeśli zatem kosmetyczka zaproponuje nam pięć sesji co 3 – 4 tygodnie powinnyśmy się dostosować i w żadnym wypadku nie podejmować równolegle tego zabiegu w innym salonie kosmetycznym. Tego typu działania z naszej strony mogłyby doprowadzić do bardzo poważnego uszkodzenia naszej skóry łącznie z tym, że na trwałe mogłyby nas oszpecić (przykładowo blizny). Z drugiej zaś strony nie powinnyśmy też przerywać określonego zabiegu, bo nie przyniesie on zamierzonych efektów i tylko niepotrzebnie stracimy czas i pieniądze.

Robimy to dla siebie czy dla innych?

Z tym bywa bardzo różnie. Jeśli jesteśmy świadome siebie, znamy swoją wartość i mamy wysoką samoocenę wykonujemy różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne dla siebie, by dobrze czuć się we własnej skórze i tak właśnie być powinno. Zdarza się jednak, że poprawiamy naszą urodę niejako na siłę, bo sądzimy, że otoczenie nie akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy. Uroda jest ważna i ma ogromny wpływ na wszelkie aspekty naszego życia, ale nie możemy pozwolić na to, by chęć bycia piękną nas zniewoliła.

Nie możemy też robić niczego wbrew sobie. Jeżeli zatem dbamy o zdrowie i higienę osobistą wcale nie musimy koniecznie poprawiać swojej urody mniej czy bardziej inwazyjnymi metodami skoro nie mamy na to ochoty. Nie da się w końcu ukryć, że pewne zabiegi kosmetyczne, choć bez wątpienia przynoszą świetne rezultaty, są nieco bolesne. Wobec tego tylko i wyłącznie my decydujemy o tym, czy chcemy się im poddać. Nikt inny nie powinien mieć wpływu na naszą decyzję.

Czy warto chodzić do kosmetyczki?

O tym czy warto każda z nas decyduje osobiście. Jeśli wizyty w salonie kosmetycznym i nawet drobne zabiegi poprawiają nasze samopoczucie jak najbardziej powinnyśmy się określonym zabiegom poddawać. Taka wizyta mająca na celu upiększenie się może być swoistą terapią. Nie ma się co oszukiwać – każda kobieta ma w sobie odrobinę próżności i chociaż raz na jakiś czas pragnie poczuć się w pełni kobieco, zobaczyć zazdrosne spojrzenia innych kobiet i pożądanie mężczyzn. Oczywiście, jeśli tylko potrafimy część zabiegów możemy wykonać w domu same czy też z pomocą przyjaciółki. Dzięki temu możemy oszczędzić pieniądze. Jednak w salonie kosmetycznym nie musimy się o nic martwić, bo wszystko zrobi za nas kosmetyczka.

A poza tym raczej zazwyczaj nie posiadamy tak profesjonalnych kosmetyków i sprzętów jakie znajdują się w gabinecie, więc poziom profesjonalnej usługi kosmetycznej będzie dużo wyższy od tego, co same możemy sobie zaoferować w domowych warunkach. Jeśli mamy na przykład problem z naczynkami, trądzikiem, ze skórą bardzo wrażliwą lub chcemy się pozbyć zmarszczek nie jesteśmy w stanie same wystarczająco zaradzić tym problemom. Do kosmetyczki nie tylko warto czasem iść, ale są i takie sytuacje kiedy powinnyśmy to zrobić. Przykładowo gdy mamy duży problem z trądzikiem. Wtedy jedynie naprawdę profesjonalne zabiegi będą w stanie nam pomóc i rozwiązać problem.

Podobne wpisy