u kosmetyczki

Kiedy zabiegi kosmetyczne mogą szkodzić

Do gabinetów kosmetycznych udajemy się w jednym określonym celu – poprawy urody. Na forach internetowych często można jednak zapoznać się z przerażającymi historiami. Zabiegi zamiast pomóc, niekiedy szkodzą. Dlatego tak ważne jest to, by kosmetyczka przed wykonaniem zabiegu przeprowadziła szczegółowy wywiad z klientem. Ten artykuł nie ma oczywiście na celu tego, by zniechęcić do zabiegów kosmetycznych. Regularne korzystanie z usług dobrej kosmetyczki przyniesie znaczną poprawę naszego wyglądu. Gorzej, gdy trafimy na osobę niekompetentną

„Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu, zawsze wypytuję klientów o ich kondycję zdrowotną” – opowiada nam Ewelina Poznańska z toruńskiego gabinetu kosmetycznego i dodaje: „Staram się dokładnie zapoznać z tym, jakich kosmetyków na co dzień używa klientka, w jaki sposób dba o swoją urodę. Muszę również wiedzieć, z jakimi chorobami borykała się wcześniej. Dzięki temu wiem, jakie preparaty mogę zastosować i czy będą one w pełni bezpieczne”.

Prawdziwa profesjonalistka powinna więc przeprowadzić szczegółowy wywiad na temat przebytych chorób przez pacjenta.

Dzięki temu można wykluczyć te zabiegi, które są szkodliwe dla zdrowia i życia pacjenta. Będąc w gabinecie kosmetycznym w trosce o własne zdrowie warto więc poinformować o przebytych chorobach, o tym czy zażywamy leki, czy mamy zastawkę serca, a nawet o implantach zębowych. Osoby z zastawką serca poddane zabiegom z wykorzystaniem prądu mogą mieć problem z zatrzymaniem akcji serca. Osoby mające problemy z zębami, stanami zapalnymi czy nawet z opryszczkami uważać powinny na zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Bardzo ryzykowne jest również wykonywanie tego typu zabiegów przy jednoczesnym spożywaniu antybiotyków.

W najgorszym wypadku po wykonaniu tego typu zabiegów mogą pozostać blizny

Kosmetyczka pozbawiona elementarnej wiedzy na temat anatomii człowieka, oddziaływania na organizm niektórych preparatów, może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego tak ważne jest to, by trafić na usługi naprawdę dobrej kosmetyczki. Najprościej godny polecenia salon kosmetyczny znaleźć w Internecie.

Na forach internetowych klientki zadowolone z zabiegów z pewnością będą zachęcać do skorzystania z danego gabinetu. Dobrze jest również na własną rękę przeanalizować ofertę poszczególnych salonów. Warto zwrócić zwłaszcza uwagę na to czy kosmetyczka rozwija się w swoim zawodzie, czy uczestniczy w nowych kursach i szkoleniach. Najlepiej też korzystać wyłącznie z usług tego gabinetu, w którym pracuje dyplomowana kosmetyczka, najlepiej po studiach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *