worki pod oczami makijaż jak

Jak ukryć zmarszczki, podkówki i worki pod oczami?

Poprzez makijaż pewne niedoskonałości możemy zatuszować. Oto kilka wskazówek, jak ukryć je pod oczami. Przedstawiamy, jak w danych miejscach robić to najskuteczniej.

Ukrycie zmarszczek w okolicach oczu:

Do tzw. kurzych łapek jest niezbędny korektor najlepiej, aby był bardzo jasny, a na pewno nigdy nie ciemniejszy. By uzyskać odpowiedni kolor, to na pewno przydałaby się paletka z różnymi odcieniami. Dzięki takiej palecie barw, można mieszać palcami kolory, a następnie przenosić na skórę wokół oczu. Bardzo fajnym produktem do tego typu zatuszowania jest korektor w pędzelku. Wówczas możemy zrobić kreseczki małe, tak jak by promienie, a potem wklepujemy kosmetyk w skórę. Pamiętać należy, aby nie przesadzić z ilością, ponieważ duża ilość wyrysuje linie zmarszczek i będą jeszcze bardziej widoczne.

Warto także podkreślić oczy delikatnie w odcieniu beżu, brązu lub innymi matowymi odcieniami. Aby zmarszczki wokół oczu nie rzucały się, najlepiej podkreślić inne miejsce na twarzy np. policzki.

Ukrycie podkówek w okolicach oczu:

Najlepszym sposobem na cienie pod oczami jest użycie żółtego korektora, który kryje idealnie takie niedoskonałości. Nawet ten kosmetyk może sobie poradzić z ciemnymi podkówkami. Nie nakładaj go dużo, ponieważ może stworzyć koło żółte wokół oczu. Kosmetyk taki najlepiej, aby miał rozświetlający pigment. Warto nałożyć go też w kąciku oka, a potem taki obszar przyprószyć perłowym cieniem. Spojrzenie, wtedy wygląda bardziej lśniąco. Przy zmęczonych oczach unikaj odcienia fioletowego, ponieważ jeszcze bardziej będą wyglądać na zmęczone.

Ukrycie worków pod oczami:

Oczy podpuchnięte nie jest łatwo ukryć, ale są na, to sposoby. Światło za każdym razem pada z góry, więc prosto na nasze oczy tworząc podkówkę. W takiej sytuacji najlepiej najpierw nałożyć fluid na twarz, a dopiero na sam koniec korektor tusz pod cieniami. W ten sposób odbija się światło od nich i nie są widoczne worki pod oczami. Najlepiej sprawdzi się do tego korektor w płynie lub kremie. Pamiętaj, aby go dobrze wklepać, a potem przypudrować pudrem. Oczy podkreślamy odcieniami przypominającymi naszą naturalną cerę. Warto podkreślić rzęsy i brwi, a pod łukiem nakładaj korektor rozświetlający, ponieważ nada, to skórze wypoczęty wygląd.

Podobne wpisy