paznokcie piękne

Zabiegi kosmetyczne na dłonie i stopy

Współcześnie każdy z nas chce mieć zadbane nie tylko dłonie ale i stopy. Często jest jednak tak, że o stopach przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zbliżają się upalne dni i wkrótce przyjdzie założyć klapki czy sandały. Wypielęgnowana skóra dłoni i stóp oraz zadbane paznokcie są wizytówką każdej eleganckiej kobiety i szykownego mężczyzny. Nie zawsze mamy jednak czas na to, by właściwie zadbać o te istotne elementy naszego ciała. W takich wypadkach z pomocą przychodzą nam salony kosmetyczne czy profesjonalne studia stylizacji paznokci, które oferują szeroki wachlarz zabiegów na dłonie i stopy. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre, najciekawsze i najpopularniejsze propozycje.

Manicure i pedicure biologiczny to najmniej inwazyjna metoda pielęgnacji paznokci i skóry dłoni i stóp. Nie wykorzystuje się w tym wypadku żadnych metalowych narzędzi a jedynie papierowe i drewniane. Nie jesteśmy zatem narażeni na rozdwajanie końcówek paznokci czy zakażenia.

Manicure i pedicure aromaterapeutyczny wykorzystuje aromaterapię. W celu relaksacji klientów stosuje się kąpiel lub masaż. Można również zapalić zapachową świeczkę czy kominek.

Zabiegi parafinowe świetnie pielęgnują skórę dłoni i stóp. Głównymi zaletami tej metody są wygładzenie i zmiękczenie naskórka a także opóźnienie starzenia się skóry. Zabieg parafinowy jest szczególnie polecany osobom, które pracują w trudnych warunkach ale nie tylko.

Masaż dłoni i stóp prawidłowo wykonany potrafi zdziałać cuda. Przywraca równowagę metaboliczną skóry ale działa także kojąco, sprawiając, że rozluźniamy mięśnie i pozbywamy się stresu i zmęczenia.

Zabiegi nawilżające i regenerujące na dłonie i stopy odbudowują strukturę naskórka, przyspieszają gojenie się ran i nadają skórze delikatność.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *