makijaż i włosy

Czym powinien się cechować profesjonalny manicure?

Nadchodzące lato jest najlepszym czasem kiedy warto zadbać o zdrowie i ładny wygląd paznokci. Kolorowe lakiery bowiem najlepiej prezentują się na zadbanych dłoniach. Żeby zdążyć przed wakacjami warto zacząć już teraz. Pielęgnować paznokcie można samodzielnie w domu, jest to czynność prosta, każdy może się jej nauczyć, trzeba jedynie zapamiętać kilka podstawowych kroków.

Po pierwsze pielęgnację trzeba zacząć od wewnątrz. Dlatego warto sięgnąć po różnorodne owocowe koktajle i warzywne soki, które dostarczą witamin i minerałów. Szczególnie polecany jest sok marchewkowy, ponieważ zawiera keratynę, która wspomaga opalanie i nadaje skórze zdrowy kolor.

Kolejnym krokiem do zadbanych dłoni jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu

Warto je piłować w jednym kierunku, żeby uniknąć rozdwajania się i łamania paznokci. Kosmetyczki w Krakowie dobiorą również odpowiednią gradację pilnika, zależy ona od stopnia twardości paznokci i ich tendencji do łamania lub wyginania się. W tym momencie należy również zadbać o skórki. Najlepiej na dłuższy czas pokryć je olejkiem (arganowym, kokosowym, jojoba), poczekać aż zmiękną, a następnie odsunąć patyczkiem z drzewa herbacianego.

Lepiej unikać metalowych narzędzi, ponieważ te mogą uszkodzić i zniszczyć płytkę paznokcia i tym samym opóźnić jego wzrost. Jeżeli paznokcie już ulegną jakiemuś zniszczeniu można sięgnąć po stare, sprawdzone sposoby, które polegają na moczeniu rąk w oleju. Ten nawilża i odżywia, przyspieszając regenerację. Jeżeli paznokcie są odbarwione do oleju dodaje się sok wyciśnięty z połówki cytryny, ponieważ znany jest ze swoich właściwości wybielających.

Ostatnim krokiem jest odpowiednie pomalowanie paznokci

Salony kosmetyczne oferują szeroką gamę lakierów, w różnych kolorach. Odpowiedni lakier można również dobrać samemu. Przy malowaniu paznokci ważne jest to, żeby najpierw zabezpieczyć je bazą, która uchroni je przed odbarwianiem. Na rynku dostępne są bazy bezbarwne, mleczne oraz bazy peel off, które ułatwiają zdjęcie lakieru do paznokci bez pomocy zmywacza i acetonu. Po nałożeniu bazy można przystąpić do malowania paznokci. Warto zaczynać od środka płytki, ponieważ to chroni przed zalaniem skórek w nieestetyczny sposób. W nadchodzącym letnim sezonie najmodniejsze będą neonowe lakiery.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *