cienkie faliste włosy

Czy można zapuścić rzadkie lub cienkie włosy?

Przy cienkich włosach często możemy zetknąć się ze stwierdzeniem, że ich zapuszczanie nie jest dobrym pomysłem, a także że niewiele możemy zrobić aby poprawić ich stan. Nie jest to do końca prawdą – dokładna odpowiedź zależy od stanu naszej fryzury, skóry głowy, a także nawyków pielęgnacyjnych i innych. Jak postępować przy włosach cienkich, a jak przy rzadkich?

Włosy cienkie a rzadkie – czy to to samo?

Gęste, długie włosy to marzenie wielu kobiet, a niekiedy także i mężczyzn. Nie zawsze jednak mamy predyspozycje do tego, by móc posiadać taką fryzurę. Podobnie jak na inne elementy naszego wyglądu, na włosy wpływa nie tylko to, jak o nie dbamy, ale również to, jaki jest nasz profil genetyczny. Niektóre osoby naturalnie mogą cieszyć się bujną grzywą, podczas gdy inne mają problem z chociażby niewielkim zapuszczeniem fryzury.

W przypadku włosów cienkich mówimy o sytuacji, gdy ich obwód jest mniejszy niż w przypadku standardowego włosa. Z kolei włosy rzadkie to takie, gdzie z jednego mieszka wyrasta dwie lub jedna sztuka, zamiast na przykład trzech czy czterech.

Długie rzadkie włosy – charakterystyka

Jeżeli mierzymy się z problemem rzadkich włosów oznacza to, że nasze mieszki włosowe mają tendencję do skupiania w sobie niewielkiej ilości cebulek. Takie włosy mogą być całkowicie zdrowe, nie zagrożone nadmierną łamliwością czy wypadaniem – jest ich po prostu mniej, niż u przeciętnej osoby. Jeżeli odpowiednio zadbamy o ich stan, jak najbardziej możemy zapuścić dłuższą fryzurę.

Posiadaczki cienkich włosów mogą próbować zabiegów w gabinecie trychologicznym, których celem będzie zwiększenie gęstości. Długie rzadkie włosy nie są jednak skazane na stylistyczną porażkę – nadal możemy przygotować dla nich wiele ciekawych fryzur, które podkreślą naszą urodę.

Jak dbać o cienkie włosy, a jak o rzadkie?

Jeżeli marzą nam się grube, gęste włosy, powinniśmy przyjrzeć się nie tylko temu, w jaki sposób pielęgnujemy je na co dzień, ale również naszej diecie oraz nawykom upinania fryzury. W przypadku jadłospisu ubogiego w składniki odżywcze możemy nie dostarczać organizmowi dość budulca, aby móc mieć grube włosy.

Niewłaściwe kosmetyki i ich nadmierne używanie również mogą znacząco utrudnić nam przemianę fryzury. Czy więc warto zapuszczać cienkie włosy? Jeżeli lubimy długą „grzywę”, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Musimy jedynie pamiętać o to, by zapewnić jej odpowiednią pielęgnację.

Podobne wpisy