Domowe sposoby na zniszczone włosy

Włosy to ten element, który często decyduje o dobry pierwszym wrażeniu. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby dbać o nie należycie. Niestety, jak można zauważyć, nie każdy zwraca uwagę na ten aspekt. Jednak można poprawić kondycję swoich włosów, nie wydając majątku na kosmetyki i wizyty u fryzjera.

Wystarczy zastosować kilka prostych, domowych sposobów na zniszczone włosy. Większość z nich jest niezawodna od pokoleń, dlatego z powodzeniem stosuje się je i dzisiaj. Zamiast wydawać setki złotych na szampony i najpopularniejsze odzywki do włosów zniszczonych, można ten sam efekt uzyskać korzystając z babcinych sposobów, których koszt nie przekroczy kilku złotych.

Najlepszą metodą na zniszczone włosy, z tych domowych, jest oczywiście mycie włosów żółtkiem. Jest to świetna sprawa, szczególnie dla włosów przesuszonych. Regularne, jajeczne kąpiele mogą przywrócić włosom niesamowity blask i siłę. Kilka jajek zawsze znajdzie się w lodówce, więc nie ma przeciwwskazań, aby rozpocząć dbanie o włosy już teraz!

Można także skorzystać z babcinych mikstur na bazie olejków

W tym celu najczęściej wykorzystuje się olejek rycynowy lub kokosowy. Mają one świetne właściwości natłuszczające i nawilżające. Wystarczy dodać troszkę miodu oraz soku z cytryny i uzyskamy prostą, ale jakże skuteczną mieszankę. Swoją efektywnością przebija ona wszelkie komercyjne sposoby na zniszczone włosy. Wystarczy nałożyć ją na włosy i po kilkunastu minutach dokładnie spłukać letnią wodą. Taki zabieg warto powtarzać regularnie, nawet gdy włosy wydają się w pełni zdrowe!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *