do stylizacji męskich włosów

Czym stylizować męskie włosy?

Stylizacja męskich włosów to niejednokrotnie prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli włosy są niesforne i nie ułatwiają osiągnięcia wymaganego efektu. Czy można zatem wystylizować wymarzoną fryzurę we własnym zakresie, w domowym zaciszu, tak aby wyglądała jak prosto z profesjonalnego salonu? Otóż tak! A z pomocą przyjdą tu różnorodne kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn. Wystarczy wybrać ulubiony typ produktu oraz wariant wykończenia i do dzieła.

Najpopularniejsze produkty do stylizacji – pomady do włosów

Wśród produktów do układania fryzur męskich, największą popularnością cieszą się pomady do włosów. To specjalne pasty o łatwej do nakładania i rozprowadzania konsystencji, które nie tylko pomagają wyczarować pożądany look na głowie, ale także wspomagają codzienną pielęgnację włosów i skóry głowy. Można tu wybierać spośród produktów o różnych mocach utrwalenia – od lekkiego po super mocne. Można także wybrać wykończenie w macie bądź połysku.

preparaty do stylizacji męzkich włosów

Pomady zawierają składniki nawilżające i odżywcze, w większości oparte na substancjach naturalnego, roślinnego pochodzenia. Są więc przyjazne dla skóry i włosów, a do tego dla środowiska. Wielu producentów zamyka też swoje pomady w opakowaniach o ciekawej stylistyce, jak np. utrzymane w klimacie retro kosmetyki Uppercut Deluxe, jednej z wiodących marek w branży barberskiej, która cieszy się długą historią i uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i użytkowników.

Jeśli nie pomada to co?

Innymi kosmetykami do stylizacji włosów męskich są m.in. pudry do stylizacji włosów. Podobnie jak pomady mogą nadawać inny stopień utrwalenia fryzury, o wykończeniu matowym bądź w połysku. Męskie kosmetyki do stylizacji włosów w formie pudru są łatwe w użyciu i delikatne. Dodatkowo, ładnie wtapiają się we włosy i nie osiadają na nich, nie pozostawiają widocznego na włosach proszku. Pudry warto polecić panom, którzy chcą zwiększyć objętość swoich włosów i unieść je nieco u nasady. Co ciekawe, w składzie pudrów znajdują się substancje zapobiegające utracie przez włosy i skórę głowy wilgoci, jak np. krzemionka.

stylizowanie męskie

Miłośnikom modelowania włosów w upragnioną fryzurę polecić można także produkty do stylizacji włosów męskich w formie specjalnych toników do włosów, które mogą pełnić rolę prestylerów, jak i samodzielnie wspomagać tworzenie męskiej fryzury.

To specjalne płyny, które zmiękczają włosy, przez co ułatwiają ich ułożenie. Zaletą toników dla wielu panów może być także ich lekkość i lekki chwyt. Nie zawierają olejków tylko bazują na wodzie, nie obciążają włosów, odświeżają fryzurę, a do tego działają pielęgnująco na włosy dzięki zawartości składników aktywnych w postaci np. oczaru wirginijskiego, skrzypu czy pokrzywy.

Podobne wpisy