spray włosy męskie

Tonik do włosów – dlaczego warto stosować?

Miewasz problem z ułożeniem fryzury i marzysz o tym, by każdego dnia udawało Ci się stylizować włosy dokładnie tak, jak sobie tego życzysz? Wypróbuj działanie toniku do włosów, czyli produktu, który sprawia, że włosy są bardziej podatne na układanie, a także zyskują ochronę przed gorącym powietrzem z suszarki. Poczytaj, dlaczego dobrze jest zainwestować w dobry tonik do włosów i zapomnij o nieudanych fryzurach!

Tonik do włosów – co to za kosmetyk?

Tonik do włosów służy do wstępnej stylizacji męskiej brody i fryzury. Ostatnio kosmetyk ten znów staje się bardzo popularny. Niektórym osobom może się wydawać, że jest to nowość na rynku, jednak trzeba wiedzieć, że toniki do włosów to jedne z pierwszych kosmetyków stosowanych do układania męskich fryzur. Kto interesuje się stylem retro i modą lat 50. i 60., może skojarzyć, że to właśnie w tym okresie stosowali je niemal wszyscy mężczyźni dbający o swój image. Tonik do włosów nakłada się na suche lub lekko wilgotne pasma. Wystarczy, że wmasujesz kosmetyk w umyte włosy, a przekonasz się, jak działa taki preparat.

Co daje stosowanie toniku do włosów?

Już samo nakładanie toniku na włosy i na skórę głowy sprawia, że w masowanych miejscach poprawia się krążenie krwi. W konsekwencji cebulki wzmacniają się, a włosy są lekko uniesione i optycznie mają większą objętość.

Włosy po zastosowaniu takiego toniku są też nawilżone i bardziej miękkie, elastyczne oraz błyszczące. Z pomocą tego produktu dalszy proces układania fryzury będzie łatwiejszy i przyjemniejszy. Toniki do włosów mają bowiem dodatkową zaletę – dobrze pachną.

Po zastosowaniu tego preparatu możesz nałożyć na włosy pomadę lub inny kosmetyk do układania pasm. Sam tonik do włosów ma słaby lub średni chwyt, więc zazwyczaj mężczyźni decydują się na nałożenie na włosy jeszcze jednego produktu, który nadaje fryzurze ostateczny kształt i utrwala ją. Po tonik do włosów warto sięgnąć także w ciągu dnia, aby odświeżyć fryzurę.

Jaki tonik do włosów wybrać?

Czym kierować się, kupując dla siebie taki kosmetyk? Wybierz tonik do włosów wyróżniający się dobrą jakością i przemyślanym składem, który sprawi, że Twoje włosy będą nie tylko łatwiejsze do ułożenia, ale też staną się zdrowsze i mocniejsze. Dobry tonik do włosów nawilża, a także odżywia włosy oraz wzmacnia je. Z pomocą zawartości różnych ekstraktów roślinnych, witamin i innych składników aktywnych taki produkt korzystnie wpływa na ogólną kondycję włosów.

spray włosy męskie na imprezę

Przed podjęciem decyzji o zakupie toniku do włosów, sprawdź jego skład, ponieważ to właśnie od niego dużo zależy. Oczywiście nie bez znaczenia jest także marka produktu!

Jak nakładać tonik do włosów?

Tonik do włosów najpierw rozprowadzamy na dłoniach, a następnie nakładamy go na pasma. Można do tego użyć szczotki lub rollera. Płynna konsystencja produktu pozwala na łatwą i szybką stylizację, ponadto nie obciąża pasm. Ważne jest to, że tym kosmetykiem stylizuje się nie tylko włosy na głowie, ale także brodę. Podczas układania włosów dobrze jest wykonać też masaż głowy, bo to pobudza włosy do wzrostu, a także wzmacnia je i unosi u nasady. Oczywiście najlepsze rezultaty uzyskuje się po jakimś czasie stosowania toniku do włosów.

Podobne wpisy