aloes

Sposoby na odświeżenie zmęczonych stóp, jak zapobiec grzybicy?

Kąpiel stóp wskazana jest po intensywnych ćwiczeniach lub długich spacerach. Pod wpływem ciepłej wody naczynka krwionośne się rozszerzają i więcej krwi dopływa do stóp. Więc wszystkie zabiegi poprawiające krążenie są jak najbardziej wskazane. Na odświeżenie bardzo wskazana jest zimna kąpiel z garstką soli kuchennej. Natomiast na odprężenie ciepła kąpiel z naparem ze skrzypu polnego lub wyciągiem z kasztanowca. Na ochłodzenie nacieranie np. francuską wódką lub masaż kamforą albo żelem z mentolem.

Ciepłe buty sprzyjają rozwojowi mikroskopijnych komórek grzyba. Pamiętajmy więc o tym, że gdy chodzimy na boso np. na basenie lub po dywanie w hotelowym pokoju, możemy się nimi zarazić. Gdy dostaną się do skóry nie można ich po prostu zmyć. Pierwsze objawy to swędzenie między palcami stóp, potem pojawiają się pęcherzyki lub skóra staje się biała i rozmiękczona.

Bez specjalnych środków nabytych w aptece sobie na pewno nie poradzimy a dodatkowo zarażamy domowników. Grzybicę koniecznie trzeba leczyć! Dlatego łatwiej jest jej zapobiegać aniżeli ją leczyć.

Więc staraj się:

  • wietrzyć swoje buty sportowe a od czasu do czasu używaj talku,
  • używaj środków dezynfekujących do stóp,
  • po każdym myciu dokładnie osuszaj skórę stóp szczególnie między palcami,
  • noś tylko skarpetki z bawełny,
  • podczas pobytu na basenie, w saunie czy pokoju hotelowym noś gumowe lub plastikowe klapki i najlepiej nie ściągaj nawet na chwilę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *