cellullit nogi

Jak zwalczyć cellulit z ramion?

Najczęściej cellulit pojawia się na pośladkach i udach. Jednak zdarza się, że widoczny jest również na ramionach. To właśnie w tym miejscu najtrudniej się go pozbyć. Cellulit jest to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która jest zauważalna na powierzchni skóry w postaci wgłębień, bruzd, czy wypukłych grudek. Pomarańczowa skórka pojawia się z powodu złej diety, otyłości, braku ruchu, również przez hormony czy geny. Zdarza się, że cellulitis występuje również u osób szczupłych. Aby uchronić się skutecznie przed tak nagromadzoną tkanką tłuszczową, zastosuj się do poniższego programu profilaktycznego.

1.Musisz się ruszać! Skórka pomarańczowa boi się treningu tlenowego. Dlatego staraj się jeździć na rowerze, pływaj, spaceruj lub skacz na skakance. Warto dołożyć do tego ćwiczenia obręczy barkowej m.in., krążenie przedramionami i ramionami do przodu i tyłu oraz ćwiczenia z handelkami.

2.Zmień dietę! Sojusznikami cellulitis są papierosy, alkohol i żywność zawierająca sztuczne dodatki. Aby nie dopuścić do powstania pomarańczowej skórki na przedramionach unikaj tych produktów. Dobrze będzie również wzbogacić dietę o błonnik: nierozpuszczalny w wodzie (pomoże uniknąć zaparć) oraz ten rozpuszczalny w wodzie (opóźni wchłanianie tłuszczu).

3.Postaw na kosmetyki, masaże i peeling. Każdego dnia masuj ramiona pod prysznicem, wcieraj kremy i żele antycellulitowe. Dodatkowo dwa razy w tygodniu stosuj peeling na całe ciało. Dobrym wyjściem będzie zainwestowanie w profesjonalny masażer, który pomoże zwalczyć cellulitis.

Zobacz też: Epilacja laserowa

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *