porady kosmetologa

Skorzystaj z porad specjalisty w zaufanej przychodni podczas budowania świadomej pielęgnacji

Troska o wygląd wyznacza codzienne aktywności dla wielu współczesnych kobiet jak i mężczyzn. Stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych powinno prowadzić do uzyskania oczekiwanych rezultatów czy to w kontekście nawilżenia, wygładzenia czy zredukowania konkretnych problemów skórnych. Czy takie preparaty zawsze mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie? Jakich składników szczególnie się wystrzegać? U kogo zasięgnąć profesjonalnej porady w kontekście budowania swojej pielęgnacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  1. Korzystaj z ukierunkowanej pielęgnacji od dermatologa – np. w placówce świadczącej pomoc w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej
  2. Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej udzieli Ci wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i nie tylko!

Korzystaj z ukierunkowanej pielęgnacji od dermatologa – np. w placówce świadczącej pomoc w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej

Przed zakupem kosmetyków zarówno dla dzieci jak i dorosłych warto kierować się rekomendacjami lekarzy oraz opiniami dotychczasowych klientów. Wszelkie pojawiające się adnotacje dotyczące uczuleń czy niepowołanych skutków ubocznych podczas stosowania takich kosmetyków powinny obudzić w nas czerwoną lampkę.

W przeciwnym razie, podczas długotrwałego stosowania takich preparatów może się okazać, że konieczne będzie skorzystanie z pomocy lekarza w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Jak wiadomo o wiele lepiej zapobiegać niż leczyć – jeżeli jednak dojdzie do kłopotliwych sytuacji, w wielu przypadkach pomoże Ci także internista z przychodni hih. Odstawienie drażniącego preparatu i stosowanie zasugerowanej maści może zdziałać cuda!

Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej udzieli Ci wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i nie tylko!

Przychodnia działająca w ramach nfz czy też prywatna to nie tylko miejsce, w którym poza korzystaniem z opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych wykonasz szybki test antygenowy, szczepienia czy takie usługi jak spirometria lub echo serca. Możesz także skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w dermatologii w kontekście możliwego negatywnego wpływu kosmetyków na Twoje zdrowie. Warto wystrzegać się konserwantów, które mogą powodować np. egzemy czy pokrzywki.

Poza szkodliwymi parabenami powinno się również unikać SLS oraz SLES, które pełnią funkcję detergentów o działaniu myjącym oraz odtłuszczającym. W dalszej perspektywie mogą jednak prowadzić do przesuszenia w wyniku naruszenia równowagi hydrolipidowej w skórze. Co istotne – mogą także negatywnie oddziaływać na śluzówki oraz odkładają się w naszym organizmie i przenikają do krwi. Udzielenie takich podstawowych informacji w przychodni przez lekarza dermatologii może pomóc Ci umiejętnie i świadomie dobierać kosmetyki stosowane w codziennej pielęgnacji. Sprawdź tutaj listę dostępnych specjalistów w zaufanej placówce, do której możesz się skierować.

Regularne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych z założenia ma przynosić same dobroczynne efekty. Warto jednak poddać tę kwestię pewnej refleksji – może się bowiem okazać, że nasza inwestycja czasu jak i pieniędzy prowadzi nie tyle do uzyskania cery w lepszej kondycji, ale do dostarczania organizmowi szkodliwych składników. Korzystanie z porad profesjonalnych specjalistów w dziedzinie dermatologii pozwoli uniknąć podstawowych błędów podczas komponowania takiego zaufanego repertuaru codziennych kosmetyków. Troska o zdrowie powinna należeć do naszych podstawowych aktywności. Kooperacja z doświadczonym lekarzem pozwoli osiągnąć ten cel w połączeniu ze zrównoważoną dbałością o kondycję naszej skóry.

Podobne wpisy