makijaż permanentny zabieg

Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny to rodzaj makijażu trwałego, wykonywanego poprzez wprowadzenie pigmentu w naskórek. Makijaż permanentny może być wykonywany m.in. na ustach, powiekach i brwiach. Zrobienie trwałego makijażu bardzo często wymaga dwóch spotkań – właściwego wprowadzenia pigmentu oraz późniejszego dopigmentowania. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to indywidualna kwestia i nie wszystkie osoby, które zdecydują się na wykonanie makijażu permanentnego będą musiały korzystać z uzupełniania pigmentu w pierwszych miesiącach po wykonaniu zabiegu.

Jakie możliwości oferuje makijaż permanentny?

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego warto wiedzieć, jakie efekty można osiągnąć decydując się na zabieg. Przed wprowadzeniem pigmentu, konieczne jest określenie jaki efekt końcowy ma zostać uzyskany, jaki kolor pigmentu użyty itd. Przed rozpoczęciem zabiegu, na skórze wykonuje się wstępny rysunek, powalający na ustalenie, czy dany efekt będzie odpowiadał osobie poddającej się zabiegowi. Pigmentacja skóry umożliwia wykonanie makijażu oczu, brwi oraz ust. Warto podkreślić, że mikropigmentacja skóry głowy także uznawana jest za rodzaj makijażu permanentnego.

Znieczulenie i pigmentacja – jak wygląda zabieg?

Szkolenia makijaż permanentny – decydując się na wzięcie udziału w profesjonalnym szkoleniu będziesz w stanie nie tylko poznać teorię, ale też nauczyć się wykonywać trwały makijaż. Interesuje cię poddanie się zabiegowi i zastanawiasz się, w jaki sposób zostanie on przeprowadzony?

Na początku, po wykonaniu rysunku oraz doprecyzowaniu wszelkich nieścisłości związanych z efektem końcowym, można przejść do wprowadzania pigmentu pod naskórek. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia. Próg bólu jest kwestią indywidualną, każda osoba ma nieco inną tolerancję na doświadczanie bólu. Jeżeli więc klientka wyrazi takie życzenie, to będzie mogła skorzystać ze znieczulenia, żeby zminimalizować dyskomfort związany z prowadzaniem pigmentu pod naskórek.

Pigmentacja wykonywana jest za pomocą nowoczesnego urządzenia, pozwalającego na wprowadzenie w naskórek wybranego wcześniej pigmentu. Do wykonywania makijażu permanentnego wykorzystuje się stabilne, mineralne, hipoalergiczne pigmenty, nie zawierające metali ciężkich. Jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu, to wszystko zależy od obszaru, na którym wykonany zostanie makijaż. Średni czas wynosi dwie godziny, ale należy pamiętać, że dużo zależy od efektu końcowego, który chcemy osiągnąć.

Doskonały sposób na podkreślenie urody

Makijaż permanentny ma na celu w subtelny sposób podkreślić naturalną urodę lub też zniwelować jakieś jej mankamenty. Warto pamiętać, że taki trwały makijaż powinien być dość delikatny. W przeciwnym wypadu można uzyskać groteskowy efekt, który na co dzień nie będzie wyglądał dobrze. Podkreślona czerwień wargowa, poprawa symetrii ust, gęściejsze brwi i delikatne kreski na powiekach, optycznie powiększające oczy – tego typu makijaż bez problemu można wykonać dzięki pigmentacji.

Podobne wpisy