maslo shea

Masło Shea – na piękną i gładką skórę

Masło Shea pochodzi z orzecha drzewa Shea Karite z Afryki. Nierafinowane masło Shea zawiera witaminy A i E oraz wiele minerałów, a także niezbędnych kwasów tłuszczowych. Ma kremową barwę i bardzo wyraźny zapach. Od wieków używano go do nawilżania skóry. Poza tym ma właściwości przeciwzapalne oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.

Masło Shea pozytywnie działa na skórę. Pielęgnuję ją oraz odżywia. Jest często stosowane jako balsam do skóry suchej i egzemy. Poza tym leczy się nim suchą skórę głowy, spierzchnięte usta i zmiękcza odciski. Przed kupnem masła Shea warto dowiedzieć się, czy jest ono nierafinowane, ponieważ tylko takie zachowuje swoje właściwości terapeutyczne i utrzymuje skórę nawilżoną oraz jędrną. Natomiast rafinowane masło Shea traci swoje wszystkie właściwości lecznicze.

Właściwości przeciwzapalne

Masło Shea ma naturalne właściwości przeciwzapalne. Często masło stosowano w przypadku zadrapań, skaleczeń i oparzeń. Masło Shea leczy również oparzenia słoneczne, wysypki, łagodzi ból wywołany ukąszeniami owadów. Poza tym relaksuje zmęczone mięśnie i stawy.

Badania opublikowane w roku 2010 w „Journal of Science” przez Toshihiro Akihisa potwierdziły właściwości przeciwzapalne masła Shea. Badania wykazały znaczną redukcję stanu zapalnego u chorych myszy. Zastosowanie masła Shea spowodowało, że obrzęk malał średnio o 45 procent.

Badanie opublikowane w „British Journal of Clinical Pharmacology” przez zakład Farmakologii w College of Medicine na uniwersytecie w Lagos podało, że masło Shea jest skutecznym środkiem zmniejszającym przekrwienie nosa.

Właściwości zapobiegające starzeniu organizmu

Masło Shea jest stosowanym od wieków reduktorem zmarszczek. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, wraz z witaminami A i E, które są konieczne do utrzymania elastyczności i jędrności Twojej skóry. W badaniu klinicznym wykonywanym przez Franka Renarda, masło Shea powoduje odbudowę kolagenu i odmładza tkanki. Uczestnicy badania używali masła jako balsamu do masażu przez cztery do ośmiu miesięcy. Wyniki badania wykazały, że skóra zyskała jaśniejszy, wyraźniejszy kolor. Zmarszczki zmalały, a przebarwienia spowodowane słońcem zblakły.

Zobacz też: Najlepsze Eyelinery – ranking

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *