perfumy niszowe na kosmetyka net

Czym są perfumy niszowe i dlaczego warto się do nich przekonać?

Perfumy niszowe nazywane są także rzemieślniczymi lub wręcz artystycznymi. To nie zapachy produkowane na masową skalę, lecz nierzadko wedle indywidualnego zamówienia. Do rąk klientów trafiają kompozycje zapachowe, które są unikalne, a do tego zapakowane we flakony przypominające małe dzieła sztuki. Dlaczego warto wypróbować perfumy niszowe i znaleźć dla nich miejsce w swojej zapachowej kolekcji?

Perfumy niszowe – dla koneserów

Perfumy niszowe powstają najczęściej w domach perfumeryjnych. Są to kompozycje zapachowe, w których składzie często goszczą naturalnie pozyskiwane esencje lub łączące surowce naturalne i sztuczne. Takich zapachów nie sposób znaleźć w drogeriach i popularnych sieciówkach.

Niszowe zapachy przewidziane są dla wąskiej grupy odbiorców, bo cechują je specyficzne połączenia aromatów. Perfumy z tej kategorii nie są również szeroko reklamowane, a na niektóre produkty trzeba długo czekać. Są przy tym kosztowne, jednak w tej cenie klienci zyskują unikalność i oryginalność. Niepowtarzalność widoczna jest nawet w artystycznych wykonaniach flakonów, w których można znaleźć np. fragmenty drewna czy kamieni szlachetnych.

Indywidualny zapach

Każdy z nas posiada charakterystyczny, specyficzny zapach. Wraz z pH skóry oraz hormonami krążącymi w ciele owocuje to zupełnie innym odczuwaniem perfum zaaplikowanych właśnie na skórze.

Kompozycje zamknięte w szklanych flakonach są przy tym niczym biżuteria. Ta ostatnia podkreśla daną stylizację, ma za zadanie pasować do konkretnej okazji i być kojarzona z upodobaniami noszącej ją osoby. Tak samo jest z perfumami. Indywidualnie dobrany zapach odzwierciedla okazję, gust i staje się czymś bardzo charakterystycznym. Te cechy doskonale spełniają perfumy niszowe, produkowane na małą skalę.

Jak znaleźć ulubione perfumy z kategorii niszowych?

Aby ich wypróbować i znaleźć kompozycję, która stanie się jedną z ulubionych, warto postawić na dekant, czyli oryginalne perfumy przelane do opakowania o minimalnej objętości.

Małe opakowanie kosztuje ułamek ceny pełnowymiarowego produktu, dlatego można wybrać nawet kilka takich próbek, aby ocenić, które połączenie esencji zapachowych będzie nam odpowiadało. Atutem flakoników o niewielkich pojemnościach jest również fakt, że można je zapakować nawet do małej torebki lub plecaka, aby mieć zawsze pod ręką.

Zapach dobrany do okazji i sezonu

Szukając perfum niszowych dobrze jest też kierować się ogólnymi zasadami wybierania kompozycji zapachowych. Zakup ułatwi zastanowienie się, podczas jakich okazji będą użytkowane perfumy, a także, w jakiej porze roku. Inne kompozycje sprawdzają się w sezonie wiosenno-letnim, a inne podczas jesieni i zimy.

Odmiennych perfum użyjemy także za dnia, do pracy, a zupełnie innych, gdy będziemy chcieli olśnić podczas wieczornego wyjścia na imprezę.

Poszukajmy produktu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i zagości w perfumeryjnej kolekcji na stałe.

Podobne wpisy