najlepszy olejek do masowania

Olejki – idealny dodatek do każdego masażu

Masaż to przyjemność a także odprężenie. Wpływa nie tylko dobrze na nasze samopoczucie, ale również na nasz organizm. Masaż jest formą dotyku, którą często stosujemy w zamiarach terapii. Może mieć zbawienny wpływ na nas ponieważ likwiduje napięcie a także poszczególne bóle. Jaki masaż będzie udany? Do tego potrzebny jest kompetentny fachowiec oraz profesjonalny sprzęt.

Żeby sprawdzić czy masażysta jest porządny musimy przekonać się sami lub zapytać przyjaciół. Za to jeżeli chodzi o sprzęt, fundamentalne – ewidentnie – jest łóżko do masażu. Dobre łóżko powinno być dopasowane wymiarami i do nas, jak i do masażysty. Zatem najlepiej jeśli będziemy mogli w nim regulować wysokość, oraz szerokość za sprawą specjalistycznych podłokietników. Łóżko do masażu powinno być też komfortowe, bowiem kładziemy się na nie na godzinę zabiegu, podczas którego powinniśmy czuć się odprężeni.

Gdy znajdziemy już należytego masażystę i odpowiednie łóżko do masażu możemy oczekiwać dobrego zabiegu.

Jaki olejek wybrać do masażu?

Jeśli chodzi o wybór najlepszych olejków do terapii masażu, istnieje kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać olej, który jest odpowiedni do rodzaju i stanu skóry. Naturalne, niefragmentowane olejki, takie jak olejek migdałowy, olejek jojoba i olejek kokosowy, to świetny wybór, ponieważ dobrze wchłaniają się w skórę i zapewniają dodatkowe korzyści w postaci nawilżenia. Jednak bardziej pachnące olejki, takie jak olejek eteryczny z lawendy lub inne olejki do aromaterapii, mogą skutecznie pomóc w obniżeniu poziomu stresu i promować relaks. Stosując dowolny rodzaj olejku eterycznego podczas masażu, ważne jest, aby przed nałożeniem na skórę zmieszać go z olejem nośnikowym, takim jak olej ze słodkich migdałów lub kokosowy.

Olej migdałowy, olej jojoba i olej kokosowy to trzy z najbardziej popularnych rodzajów dostępnych olejów do masażu

Wszystkie te trzy oleje oferują wiele korzyści terapeutycznych, które czynią je idealnymi do terapii masażu.

  • Olej migdałowy pochodzi z tłoczonych migdałów i jest pełen witamin i przeciwutleniaczy. Pomaga odżywiać, chronić i nawilżać skórę, zapewniając jednocześnie komfort podczas masażu. Ponadto ma właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w ochronie przed infekcjami wywołanymi przez bakterie.
  • Olej jojoba pozyskiwany jest z nasion pustynnego krzewu zamieszkującego południowo-zachodnie USA i północno-zachodni Meksyk. Jego lekka konsystencja sprawia, że jest idealny do stosowania w terapii masażu, ponieważ szybko wnika w skórę, nie powodując uczucia tłustości i nie pozostawiając tłustych śladów. Olej jojoba zawiera również właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest pomocny w łagodzeniu bólu i innych nieprzyjemnych problemów.
  • Olej kokosowy jest pozyskiwany z orzechów kokosowych i zapewnia wiele korzyści zdrowotnych. Zawiera naturalne kwasy tłuszczowe, które mogą nie tylko pomóc w nawilżeniu skóry, ale także promować regenerację komórek dla zdrowej, świecącej skóry. Właściwości antyoksydacyjne oleju kokosowego pomagają również zmniejszyć oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, plamy starcze i drobne linie. Jego właściwości antybakteryjne sprawiają, że ten rodzaj oleju do masażu jest doskonały w zapobieganiu infekcjom, gdy jest stosowany miejscowo na obszary podatne na infekcje.

najlepsze olejki do masazu

Najlepsze olejki do masażu

Ostatecznie wszystkie trzy rodzaje olejów zapewniają niesamowite korzyści terapeutyczne, gdy są stosowane w terapii masażu, jednak oleje migdałowy, jojoba i kokosowy mają nieco inne cechy, które mogą być ważnymi czynnikami przy wyborze tego, który najlepiej nadaje się do Twoich potrzeb.

A co sprawić, aby masaż z dobrego zamienił się na znakomity?

Trzeba dobrać odpowiednie olejki, które są uzupełnieniem masażu. Takie specjały produkowane są z naturalnych składników z roślin i dzięki temu utrzymują długo swoją świeżość jak i jakość. Niemniej jednak olejki do masażu nie należą do najtańszych. Dlatego jeżeli nie idziemy do profesjonalnego gabinetu masażu, tylko robimy go w mieszkaniu, moglibyśmy samodzielnie sprawić sobie taki olejek zapachowy. W celu zrobienia gotowej mieszaniny potrzebujemy 50 ml olejku bazowego, do jakiego dodajemy kilka kropel (10-25) esencji. Jest to ilość wystarczająca na około osiem masaży.

Po zrobieniu receptury trzeba przechowywać ją najlepiej w szklanej zakorkowanej buteleczce. Ważne jest to, aby zanim zaczniemy zabieg mieszaninę olejków podgrzać. Korzystając z niej zwróćmy uwagę na obszary wokół oczu, gdyż mogą wywołać one podrażnienia. Mieszaninę taką nakładamy na ręce w niedużych ilościach a potem dopiero rozprowadzamy na skórze pacjenta.

Tego typu domowy olejek przyda się nie tylko w celu masażu, lecz możemy również użyć go do kąpieli, do inhalacji lub kadzidełek. Istotne jest, żeby przed użyciem olejku pierwszy raz, zrobić test uczuleniowy. Jak? Rozpuszczając odrobinę w łyżeczce oleju roślinnego i wcierając w skórę za uchem. Jeśli po 12 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie bądź swędzenie, można olejek stosować. Radzimy masować nim okrężnymi ruchami wilgotną skórę, bo w kontakcie z wodą olejki lepiej się wchłaniają.

Podobne wpisy