Kosmetyka.net

PERFUMY – PODRÓBKA CZY ORYGINAŁ ?

Zapewne nie raz zdarzyło wam się zobaczyć mega ofertę perfum na aukcjach ebay czy allegro, tudzież w innych sytuacjach.

W takich przypadkach prawie zawsze zadajemy sobie pytanie czy to, aby napewno orginał ?

Jak rozpoznać orginalne perfumy J’adore, Chanel, Givenchy czy inne ?

Niestety na to pytanie nigdzie nie znajdziecie konkretnej i rzeczowej odpowiedzi. Dlaczego ?

Dlatego, że orginalne perfumy pochodzą tylko od jednego producenta, a podróbki od wielu, wielu producentów i każdy z nich lepiej lub gorzej bedzie się starał upodobnić do orginału według swoich własnych metod.

Jednakże jest kilka ogólnych zasad, którymi należy się kierować jeśli mamy wątpliwości.

1.Pierwsza zasada – jeśli cena jest zbyt niska możesz podejrzewać, że to podróbka.

Dlaczego ?

Perfumy takie jak np. J’adore czy Chanel to zapachy, które sprzedają się najlepiej na świecie, a co za tym idzie nie znają kryzysu. Udowodniono naukowo, że miliony kobiet na świecie stawia na sprawdzone perfumy. Mają na to wpływ różne aspekty zapach, cena, marka, pośpiech, zbyt różnorodny wybór i niezdecydowanie. Dlatego jeśli cena jest zbyt niska lepiej uważać. Cena w hurtowni orginalnych perfum J’adore Diora 100/3,4 ml to 62 $, teraz doliczmy koszty transportu, plus marża, więc powiedzcie mi jakim cudem sprzedawcy mogą je oferować za 25 czy 35 dolarów ?

Dlatego tutaj właśnie najbardziej sprawdza się stare powiedzenie -”to jest tak piękne, że aż nieprawdziwe”. Kochani , to nie może być prawdziwe, orginalne perfumy to sekretne strzeżone receptury, lata eksperymentów.. perfum nie stwarza się..ot tak w jeden dzień.. dlatego pisze uważajcie..naprawdę uważajcie, bo kupić podrobki równoznaczne jest z wyrzuceniem kasy w błoto, a przecież chcieliście zaoszczędzić..

Po pierwsze zapach bedzie się utrzymywał krótko.. nie dłużej niż godzine. Może wam się trafić zapach podobny do prawdziwego ( tak jest w przypadku, gdy orginalne perfumy są rozrabiane z alkoholem) i jeśli znacie już ten zapach w pierwszym momencie możecie nie zwrócić uwagi, ale może się też zdarzyć, że otrzymacie całkiem inny zapach od orginalnego (o wiele gorszy).

Po drugie zapach orginalny „trzyma się” na skórze cały dzień, więc używa się ich w o wiele mniejszych ilościach niż podróbek, dlatego często orginalne perfumy starczają nawet na kilka dobrych miesięcy, natomiast podróbki ulatują z prędkością światła, dlatego nie warto łudzić się, że 100 ml starczy na długo – nie starczy!

2.Kupować w profumeriach – wiem, że łatwo powiedzieć, ale to jest jedyne miejsce, gdzie mamy pewność źródła pochodzenia perfum.

Drobni sprzedawcy aukcyjni często sami nawet nie wiedzą, że sprzedają „fake”, są przekonani, że ubili złoty interes, kupując od jakiegoś niby „outletowego” internetowego dystrybutora, niestety zbyt niska cena jest poprostu nierealna. Słynne marki nie mają potrzeby obniżenia ceny towaru, gdyż wtedy eskluzywny towar stałby się powszechny a nie jak dotąd pożądany i luksusowy.

Owszem muszę przyznać, że czasem trafiają się wyjątki ( jeden na milion)- np. ktoś dostał w prezencie, ale potrzebuje pieniedzy i chce sprzedać za połowę ceny, ktoś wygrał w jakimś konkursie i też chce odsprzedać,bo ma inne potrzeby niż luksusowe perfumy. Dlatego wtedy należy sprawdzić co jeszcze sprzedaje na aukcjach ta osoba. Jesli idziesz zobaczyć jej inne akcje i widzisz kilka innych marek, które niby dostał/a w prezencie i chce się pozbyć to napewno ściema. Osoba, która naprawdę chce się pozbyć wygranego czy otrzymanego prezentu bedzie miała tylko tą jedną pojedynczą aukcję.Bo przecież niecodziennie otrzymujemy w prezencie perfumy. Sprawdzamy też komentarze i analizujemy, czego dotyczyły aukcje z ostatnich 30-u dni.

3. Kolor – zazwyczaj kolor orginalnych perfum i podróbek różni się intensywnością. Orginalne perfumy np. w przypadku J’adore są bardzo jasne wręcz transparentne, natomiast jej podróbki o wiele ciemniejsze. Jednakże po zdjęciach na aukcjach internetowych trudno poznać, sprzedawcy raczej używają zdjęć profesionalnych ściągniętych z internetu.

Podsumuwując

– słynnych orginalnych perfum (np. J’adore Diora czy Chanel) napewno nigdy nie znajdziecie w ofercie za pół ceny!!! 5-10-15 % obniżki -tak to możliwe, ale nie 50%;

– nawet jeśli sprzedawca internetowy zapewnia was, że 100% orginał w takiej niskiej cenie, nie ufajcie, bardzo często nieoficjalni dystrybutorzy sami nie wiedzą, że zaopatrzyli się w fake.

– ogrinalne perfumy to inwestycja dla duszy i zmysłów, dlatego lepiej kupić u oficjalnych dystrybutorów marki (profumeria) płacąc kilka zł więcej niż wyrzucić „stówę” na podróbę wartą 10 zł.

Mam nadzieję, że choć trochę wam pomogłam rozwiać wątpliwości, choć perfumy to chyba najtrudniejszy rozdział jeżeli chodzi o „fake”.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.