Dlaczego nie warto kupować podrabianych prefumów?

Zapewne nie raz zdarzyło wam się zobaczyć mega ofertę perfum na aukcjach ebay czy allegro, tudzież w innych sytuacjach. W takich przypadkach prawie zawsze zadajemy sobie pytanie czy to, aby na pewno oryginał? Jak rozpoznać orginalne perfumy J’adore, Chanel, Givenchy czy inne?

Niestety na to pytanie nigdzie nie znajdziecie konkretnej i rzeczowej odpowiedzi. Dlaczego? Dlatego, że oryginalne perfumy pochodzą tylko od jednego producenta, a podróbki od wielu, wielu producentów i każdy z nich lepiej lub gorzej będzie się starał upodobnić do oryginału według swoich własnych metod.

Jednakże jest kilka ogólnych zasad, którymi należy się kierować jeśli mamy wątpliwości.

  1. Pierwsza zasada – jeśli cena jest zbyt niska możesz podejrzewać, że to podróbka.

Dlaczego ?

Perfumy takie jak np. J’adore czy Chanel to zapachy, które sprzedają się najlepiej na świecie, a co za tym idzie nie znają kryzysu. Udowodniono naukowo, że miliony kobiet na świecie stawia na sprawdzone perfumy. Mają na to wpływ różne aspekty zapach, cena, marka, pośpiech, zbyt różnorodny wybór i niezdecydowanie. Dlatego jeśli cena jest zbyt niska lepiej uważać. Cena w hurtowni oryginalnych perfum J’adore Diora 100/3,4 ml to 62 $, teraz doliczmy koszty transportu, plus marża, więc powiedzcie mi jakim cudem sprzedawcy mogą je oferować za 25 czy 35 dolarów ?

Dlatego tutaj właśnie najbardziej sprawdza się stare powiedzenie -”to jest tak piękne, że aż nieprawdziwe”. Kochani , to nie może być prawdziwe, oryginalne perfumy to sekretne strzeżone receptury, lata eksperymentów.. perfum nie stwarza się.. ot tak w jeden dzień.. dlatego pisze uważajcie.. naprawdę uważajcie, bo kupić podróbki równoznaczne jest z wyrzuceniem kasy w błoto, a przecież chcieliście zaoszczędzić..

Po pierwsze zapach będzie się utrzymywał krótko.. nie dłużej niż godzinę

Może wam się trafić zapach podobny do prawdziwego ( tak jest w przypadku, gdy oryginalne perfumy są rozrabiane z alkoholem) i jeśli znacie już ten zapach w pierwszym momencie możecie nie zwrócić uwagi, ale może się też zdarzyć, że otrzymacie całkiem inny zapach od oryginalnego (o wiele gorszy).

Po drugie zapach oryginalny „trzyma się” na skórze cały dzień, więc używa się ich w o wiele mniejszych ilościach niż podróbek, dlatego często oryginalne perfumy starczają nawet na kilka dobrych miesięcy, natomiast podróbki ulatują z prędkością światła, dlatego nie warto łudzić się, że 100 ml starczy na długo – nie starczy!

2. Kupować w perfumeriach – wiem, że łatwo powiedzieć, ale to jest jedyne miejsce, gdzie mamy pewność źródła pochodzenia perfum.

Drobni sprzedawcy aukcyjni często sami nawet nie wiedzą, że sprzedają „fake”, są przekonani, że ubili złoty interes, kupując od jakiegoś niby „outletowego” internetowego dystrybutora, niestety zbyt niska cena jest po prostu nierealna. Słynne marki nie mają potrzeby obniżenia ceny towaru, gdyż wtedy ekskluzywny towar stałby się powszechny a nie jak dotąd pożądany i luksusowy.

Owszem muszę przyznać, że czasem trafiają się wyjątki (jeden na milion) np. ktoś dostał w prezencie, ale potrzebuje pieniędzy i chce sprzedać za połowę ceny, ktoś wygrał w jakimś konkursie i też chce odsprzedać, bo ma inne potrzeby niż luksusowe perfumy.

Dlatego wtedy należy sprawdzić co jeszcze sprzedaje na aukcjach ta osoba

Jeśli idziesz zobaczyć jej inne akcje i widzisz kilka innych marek, które niby dostał/a w prezencie i chce się pozbyć to na pewno ściema. Osoba, która naprawdę chce się pozbyć wygranego czy otrzymanego prezentu będzie miała tylko tą jedną pojedynczą aukcję. Bo przecież niecodziennie otrzymujemy w prezencie perfumy. Sprawdzamy też komentarze i analizujemy, czego dotyczyły aukcje z ostatnich 30-u dni.

3. Kolor – zazwyczaj kolor oryginalnych perfum i podróbek różni się intensywnością. Orginalne perfumy np. w przypadku J’adore są bardzo jasne wręcz transparentne, natomiast jej podróbki o wiele ciemniejsze. Jednakże po zdjęciach na aukcjach internetowych trudno poznać, sprzedawcy raczej używają zdjęć profesjonalnych ściągniętych z Internetu.

Podsumowując

  • słynnych oryginalnych perfum (np. J’adore Diora czy Chanel) na pewno nigdy nie znajdziecie w ofercie za pół ceny!!! 5-10-15 % obniżki -tak to możliwe, ale nie 50%;
  • nawet jeśli sprzedawca internetowy zapewnia was, że 100% oryginał w takiej niskiej cenie, nie ufajcie, bardzo często nieoficjalni dystrybutorzy sami nie wiedzą, że zaopatrzyli się w fake.
  • oryginalne perfumy to inwestycja dla duszy i zmysłów, dlatego lepiej kupić u oficjalnych dystrybutorów marki (perfumeria) płacąc kilka zł więcej niż wyrzucić „stówę” na podróbkę wartą 10 zł.

Mam nadzieję, że choć trochę wam pomogłam rozwiać wątpliwości, choć perfumy to chyba najtrudniejszy rozdział jeżeli chodzi o „fake”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *