Manicure i pedicure hybrydowy – zalety i wady

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Jeszcze do niedawna szczytem elegancji były paznokcie pomalowane modnym lakierem i ewentualnie ozdobione motywami kwiatowymi, cyrkoniami itp. Przez jakiś czas trendy były również doklejane tipsy. Ich nienaturalny i sztuczny wygląd sprawił jednak, że szybko odeszły do lamusa.

Współcześnie istnieje wiele różnych metod zabiegów kosmetycznych dzięki którym nawet krótkie paznokcie o nieregularnej płytce, zyskują piękny wygląd. Mowa tu choćby o popularnej żelowej bądź akrylowej metodzie przedłużania paznokci czy technice Fiberglass. Najnowocześniejszym trendem w stylizacji paznokci jest jednak metoda manicure i pedicure hybrydowego.

Co to jest manicure i pedicure hybrydowy?

To zabieg, zwany również stylizacją, dzięki któremu możemy zachować efekt pięknych i zadbanych paznokci na dłużej. Do wykonania manicure i pedicure hybrydowego używa się kosmetyków, które łączą w sobie cechy lakieru do paznokci i żelu światło utwardzalnego. Preparaty te są odporne na uszkodzenia, nie odpryskują i nie zostawiają smug.

Koszt manicure hybrydowego oscyluje wokół 100 zł. Cena ta może ulec zmianie w zależności od tego czy klientka życzy sobie zdobienie paznokci. Koszt usunięcia lakieru po manicure czy pedicure hybrydowym to natomiast wydatek rzędu 30zł. Wykonanie samego zabiegu trwa około godziny i jest zupełnie bezbolesne.

Jak wykonać manicure i pedicure hybrydowy krok po kroku:

  1. Opiłowanie paznokci, usunięcie skórek.
  2. Nałożenie specjalnych preparatów: baza, kolor utwardzacz.
  3. Każdy preparatów po nałożeniu jest poddawany działaniu lampy UV.
  4. Lakier utrzymuje się na paznokciach około trzech tygodni.
  5. Po tym czasie należy go usunąć w salonie kosmetycznym, ponieważ jest on odporny na zmywacz.

Manicure hybrydowy to najnowocześniejsza technika zadbania o piękny wygląd naszych paznokci. Popularność zyskuje dzięki gwarancji zdrowego oraz naturalnego wyglądu, jak i wysokiej trwałości materiału.

Oznacza to, że mamy o wiele mniejsze szanse złamania, oderwania, czy zwykłego odpadnięcia naszego hybrydowego paznokcia. Ta cecha stanowi jeden z podstawowych argumentów wyboru przez kobiety omawianej formy pielęgnacji swoich dłoni, czy stóp. Paznokcie hybrydowe są również odporne na różnorodne środki czyszczące oraz myjące. Możemy zatem, bez problemu, wykonywać bieżące obowiązku domowe.

Zastosowanie nowoczesnej metody dbania o paznokcie daje wręcz 100 procent pewności, co do jakości omawianej formy pielęgnacyjnej.

Materiał hybrydowy łączy w sobie poszczególne cechy wszystkich występujących dotychczas środków przedłużających nasze paznokcie. Stanowi wytrzymałość porównywalną do produktów akrylowych, ale także prezentuje się podobnie, jak środki żelowe. Od pierwszych dni użytkowania możemy cieszyć się pełną swobodą ruchów oraz nie musimy rezygnować z wielu czynności.

Należy pamiętać, aby podczas wyboru kosmetyczki, która ma wykonać takie paznokcie pokierować się przede wszystkim kwestią jakości i umiejętności tej osoby, a nie ceną.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *