zaciskarka do paznokci

Do czego służy zaciskarka do paznokci?

Narzędzia do manicure to zbiór przedmiotów służących do pielęgnacji paznokci dłoni. W skład podstawowego zestawu wchodzą obcinacz do paznokci, pilnik do paznokci oraz patyczki do odsuwania skórek. Dzięki nim można przyciąć, wygładzić i nadawać kształt paznokciom, a także dbać o skórki wokół nich.

Wychodząc poza podstawy, warto zapoznać się z zaciskarką do paznokci. To akcesorium bardzo przydatne przede wszystkim w salonie manicure, w którym wykonuje się np. paznokcie żelowe czy akrylowe. Dzięki niej stylistka może w łatwy sposób uformować precyzyjny tunel paznokcia, przy wykonywaniu przedłużania paznokci na szablonie.

Zaciskarka do paznokci – jak używać?

Zaciskarka do tunelu paznokcia wygląda podobnie do pęsety i najczęściej wykonana jest z metalu, ze względu na jego dużą wytrzymałość, a co za tym idzie trwałość zaciskarki. Materiał ten pozwala także na łatwe utrzymanie zaciskarki w czystości, a do tego daje jej elegancki i estetyczny wygląd. Koniecznie taką zaciskarkę do tunelu powinny posiadać nie tylko stylistki w profesjonalnych salonach, ale również panie, które czy to na własne potrzeby, czy np. swoich koleżanek wykonują paznokcie żelowe, akrylowe czy hybrydy.

Zaciskarkę mocuje się na bokach paznokcia. Wówczas zaciskarka pomaga uformować odpowiedni kształt przedłużonego paznokcia, robiąc to symetrycznie w stosunku do innych paznokci, dzięki identycznemu i równomiernemu naciskowi. Precyzja formującego działania zaciskarki powoduje, że wykonany z jej użyciem manicure jest bardzo estetyczny i dokładny, spełniając potrzeby nawet najbardziej wymagających i drobiazgowych klientek. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest łatwość użytkowania – nie wymaga użycia dużej siły ani wykonania skomplikowanych ruchów.

Do jakiego manicure zaciskarka?

Standardowo używa się zaciskarki do paznokci żelowych, pamiętając przy tym, że wówczas konieczne jest użycie żeli budujących. Zaciskarka do paznokci z akrylu powinna być używana w analogiczny sposób, natomiast nie zaleca się jej stosowania w przypadku tipsów, które mogłyby popękać.

Nasza propozycja – zaciskarka od VICTORIA VYNN

Proponowana zaciskarka NAIL CROSS TWEEZERS z linii BASIC LINE to estetyczna, metalowa zaciskarka do tunelu w kształcie pęsety, która ułatwia precyzyjne tworzenie tunelu paznokcia żelowego i akrylowego oraz w wariancie mieszanym. Jej kształt i poręczność powodują, że sprawdzi się także np. do nakładania ozdób czy wykonywania stylizacji ombre, gąbeczka do blendowania umieszczona w zaciskarce pomoże wykonać idealne ombre czy baby boomer.

Podobne wpisy