włosy 5 kroków - jaka kosmetyka

Zdrowe włosy w 5 prostych krokach

W sklepach dostępnych jest wiele preparatów wzmacniających nasze włosy. Generalnie zasada jest taka, im droższy szampon tym lepszy. Ale czy na pewno? Czasami warto sięgnąć do metod naturalnych, które były i są stosowane od lat. Korzystając z domowych zasobów można przygotować środki pozwalające na wzmocnienie naszych włosów i uzyskać bardzo zadowalające efekty.

Jednym z takich sposobów jest sok z cebuli. Może ciężko w to uwierzyć, że mimo bardzo przykrego i dokuczliwego zapachu cebula jest bogata w minerały i witaminy tak potrzebne naszym włosom.

Cebula pochodzi z Azji Środkowej, a do Europy została sprowadzona w VI wieku. Bardzo szybko dostrzeżono jej właściwości i od początku szeroko stosowana była w profilaktyce i leczeniu. Doskonale uzupełnia witaminy C, A, B1, B2, E i K.

Przepis na maseczkę z cebuli:

  • Jedną świeżą cebulę należy zetrzeć na tarce lub w sokowirówce
  • Następnie wcieramy ją w skórę głowy
  • Okrywamy głowę folią oraz owijamy ręcznikiem, tak aby utrzymać ciepło
  • Po około dwóch godzinach głowę należy spłukać wodą z cytryną
  • Umyć głowę zwykłym szamponem

A co z nieprzyjemnym zapachem włosów?

Najlepiej w ogóle się tym nie przejmować, bo w końcu nasze zdrowe i piękne włosy są najważniejsze. Co jednak, jeśli jest to dla nas problem? Zabieg najlepiej stosować w piątek, przed wolnym weekendem, tak aby ograniczyć kontakt z innymi osobami w pracy. A rodzinę najlepiej uprzedzić, że to tylko przejściowy zapach, który szybko minie, a nam pozwoli cieszyć się mocnymi włosami. Głowę spłukujemy wodą z cytryną właśnie dlatego, aby złagodzić nieprzyjemny zapach. Polecane są również olejki eteryczne, które mają podobne właściwości.

Jak długo stosujemy kurację?

Opinie użytkowników potwierdzają fakt, że kuracja musi być stosowana przez przynajmniej 3 miesiące aby była skuteczna, a sam zabieg powinien być stosowany przynajmniej raz w tygodniu. Po tym okresie możemy zauważyć, że nasze włosy mniej się przetłuszczają, są mocne i lśniące. Dodatkowo włosy nie łamią się i sprawiają wrażenie grubszych. Pamiętajmy jednak o tym, że jeżeli jesteśmy uczuleni na jakikolwiek ze składników potrzebnych do wykonania soku, nie powinniśmy go stosować lecz poszukać innych sposobów na poprawę naszej.

Podobne wpisy