ubiór w pracy kosmetyka

Chcesz dostać pracę w korpo, gdzie obowiązuje formalny dress code? Pomożemy Ci stworzyć lepszy wizerunek i autoprezentację

Szukanie pracy nie jest ani łatwe ani przyjemne, zwłaszcza gdy trzeba przechodzić przez kolejne etapy rekrutacji, aż do tego finalnego, gdzie zostaje już kilku kandydatów. Jeżeli chcesz dostać pracę w korpo, gdzie obowiązuje formalny dress code nie powinieneś przychodzić w jeansach i koszuli na rozmowę kwalifikacyjną, musisz postawić na coś bardziej eleganckiego. W dzisiejszym poradniku pomożemy Ci stworzyć lepszy wizerunek i autoprezentację.

Zadbana i gładko ogolona twarz to podstawa

Choć zarost może być ładny i wypielęgnowany, to jednak w przypadku najbardziej formalnego dress code konieczna jest gładko ogolona twarz. Warto zatem sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do golenia, a także zmiękczania zarostu. Kluczem do skóry bez podrażnień jest otwarcie porów skóry przed użyciem pianki czy kremu do golenia.

Można to osiągnąć, np. biorąc gorący prysznic, ale i przykładając gorący ręcznik do twarzy przed nałożeniem kosmetyków do golenia. Ponadto należy odczekać aż składniki aktywne zaczną wykonywać swoją pracę i wtedy można przystąpić do golenia. Promienny wygląd jest ważny, dlatego po goleniu koniecznie trzeba zastosować łagodzący balsam. W przypadku widocznych rozszerzonych krwinek można zastosować też krem matujący.

Zwróć uwagę na swoje paznokcie i postaw na zestaw do manicure

O ile o precyzyjnym goleniu wielu mężczyzn pamięta, tak o pielęgnacji paznokci lub nie. Właściwie ograniczają się do ich obcinania cążkami i to wszystko. Tymczasem przybornik do paznokci powinien być nieodłącznym atrybutem zadbanego mężczyzny, a za takiego musisz uchodzić, jeśli chcesz znaleźć pracę w korpo. Zestawy manicure to nie tylko cążki, ale i nożyczki, a także dobrej jakości pilnik. Piłowanie paznokci i nadawanie im równego owalnego kształtu powinno Ci wejść w nawyk.

Komplet do paznokci w eleganckim etui możesz włożyć do torby na laptopa, a jeśli jest niewielki, to nawet wewnętrznej kieszeni marynarki, o ile nie będzie wystawał. Zestaw do pielęgnacji paznokci poratuje Cię też w sytuacji, gdy złamie Ci się paznokieć.

Wybierz fryzurę, która ma formalny charakter, zatem messy hair nie wchodzi w grę

Bardzo ważna jest też elegancka fryzura. Tutaj polecamy przede wszystkim side part. Slick back też jest fryzurą biznesową, jednak zarezerwowana jest ona na szczególne okazje, np. firmowy bal charytatywny odbywający się w godzinach wieczornych, gdzie smoking jest must have. Czy mężczyzna w ramach formalnego dress code może nosić dłuższe włosy? Raczej powinna być to krótka fryzura i z tych dopuszczalnych można wymienić jeszcze french crop. Nawet militarne cięcie nie wszędzie będzie mile widziane.

Fryzura oczywiście powinna być dopasowana do kształtu twarzy, dlatego warto udać się do barbera, by podpowiedział odpowiednie cięcie i je wykonał.

dress code ubieranie

Dobrze skrojony garnitur jest jak druga skóra

Na pewno tam, gdzie obowiązuje najbardziej formalny dress code nie można pozwolić sobie na błędy w ubiorze. Najlepiej sprawdzi się zatem czarny dobrze skrojony garnitur o kroju slim fit lub regular fit. Istotne znaczenie ma także odpowiedni dobór dodatków. Koszula z kołnierzykiem typu kent będzie najlepszym wyborem. Można też zdecydować się na kołnierzyk włoski lub półwłoski. Krawat powinien być elegancki, ale niezbyt wzorzysty. Garnitur warto uzupełnić o zestaw koordynowany, czyli buty oraz pasek w tym samym kolorze i w miarę możliwości odcieniu.

Pamiętaj o odpowiedniej mowie ciała i przygotowaniu się do rozmowy

Warto jeszcze podkreślić, że choć Twój nienaganny wygląd jest ważny, wszak pierwsze wrażenie mocno się liczy, to składa się na nie także mowa ciała, z której musi bić pewność siebie i przekonanie o własnej wartości. Warto zatem przećwiczyć przed lustrem, przestudiować najczęściej zadawane pytania i przygotować sobie na nie „spontaniczną” odpowiedź, znaczy wyuczoną, ale w taki sposób, by nie było tego widać. W czasie rozmowy trzeba się uśmiechać, ale bez przesady.

Ważny jest też uścisk dłoni, który musi być pewny, a dłoń nie powinna być spocona, bo to zdradza stres. Nie można w czasie rozmowy bawić się długopisem i warto od czasu do czasu spoglądać rozmówcy w oczy, ale cały czas patrzeć w jego kierunku.

Podobne wpisy