Czym jest manicure biologiczny i japoński?

Co to jest manicure japoński P.Shine? Jest to jedna z najnowszych metod stylizacji paznokci na polskim rynku, polegająca na wcieraniu specjalnego preparatu w naturalne paznokcie. Często manicure japoński występuje z manicurem biologicznym. Ten ostatni jest zaś metodą, która odrzuca wszelkie metalowe narzędzia, jak pilniczki czy nożyczki itp. Paznokcie pielęgnuje się za pomocą papierowych pilników i drewnianych patyczków, dzięki czemu nie są one narażone na rozdwajanie się.

Czy możemy samodzielnie wykonać manicure japoński i biologiczny? Zabiegi te najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je samodzielnie w domu. W sklepach z profesjonalnymi artykułami do stylizacji paznokci a także coraz częściej w sklepach i na aukcjach internetowych, możemy zakupić tani zestaw do manicure japońskiego czy biologicznego.

Osoby, które chciałyby samodzielnie wykonywać ten zabieg w domu, ale nie czują się na siłach, mogą skorzystać z oferty szkoleń czy warsztatów z zakresu manicure japońskiego i biologicznego.

Wykonanie manicure japońskiego krok po kroku

    • Dokładne i wysuszenie umycie paznokci a następnie usunięcie skórek.
    • Zmatowienie płytki.
    • Nałożenie specjalnej pasty bogatej w witaminy.
    • Wmasowanie pasty w płytkę paznokcia.

Gdy płytka jest błyszcząca i gładka, należy wmasować specjalny puder. Koszt wykonania manicure japońskiego wraz z manicurem biologicznym lub klasycznym utrzymuje się na granicy 50zł. Cena zabiegu może być wyższa lub niższa w zależności od salonu czy dodatkowych usług, jakie życzy sobie klient. Często bowiem panie wybierają dodatkowo stylizację Schellac.

Komu zalecany jest manicure japoński i biologiczny?

Metoda ta jest doskonała dla kobiet i mężczyzn, którzy borykają się z problemem cienkich, łamliwych i rozdwajających się paznokci. Przeciwwskazaniem do zabiegu manicure japońskiego może okazać się zbyt zniszczona lub spiłowana płytka. Nie powinny z niego korzystać również osoby, które w niedalekiej przeszłości miały tipsy żelowe lub akrylowe, dzieci a także chorzy na nowotwory.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *