paznokcie wzory

Jak zrobić francuski manicure?

Wśród różnych technik malowania i zdobienia paznokci niegasnącą popularnością cieszy się francuski manicure. Pasuje niemal na każdą okazję. Dzięki swojej subtelności, świetnie prezentuje się jako element ślubnego makijażu. French manicure możemy nosić zarówno do pracy, w której panuje dress code jak i do szkoły czy na uczelnię.

Obecnie już w każdym salonie kosmetycznym możemy wykonać francuski manicure na dłonie czy stopy. Cena takiego zabiegu nie jest wysoka a efekt niejednokrotnie przerasta nasze oczekiwania. Koszt frencz manicuru waha się w granicach 60-150zł. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tzw. „French” zrobić samodzielnie. Niemal w każdej drogerii dostaniemy tańsze i droższe lakiery i zestawy do francuskiego manicure.

Jak zrobić frencz manicure?

Krok po kroku pokażemy, jak w prosty sposób samemu w domu wykonać francuski manicure. Pamiętajmy jednak, że żadna, nawet najbardziej trafna i drobiazgowa, porada nie zastąpi profesjonalnego kursu stylizacji paznokci. Zanim przystąpisz do pracy, przygotuj wszystko to, co jest niezbędne do zrobienia francuskiego manicuru, czyli przede wszystkim odpowiednie lakiery, zmywacz, spirytus salicylowy, bawełniane patyczki, pilniczek i polerka.

1. Dokładnie usuń resztki starego lakieru, najlepiej zmywaczem bezacetonowym, który nie niszczy płytki. Następnie delikatnie opiłuj paznokcie, nadając im prostokątny kształt. Zaokrąglij brzegi. Usuń skórki, umyj paznokcie i dobrze je wysusz.

2. Na czubku paznokcia przyklej pasek, dzięki któremu łatwo namalujesz białą linię. Uważaj, by lakier nie przedostał się poza samoprzylepny szablon. Poczekaj aż lakier wyschnie (2-3 min) i usuń paski. Wszelkie nierówności czy grudki białego lakieru delikatnie usuń pocierając je nasączonym w spirytusie bawełnianym patyczkiem.

3. Pomaluj paznokcie najpierw jedną warstwą neutralnego koloru, poczekaj aż wyschnie i następnie nałóż drugą warstwę. Na koniec zaaplikuj na każdy paznokieć cienką warstwę lakieru utwardzającego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *