kosmetyczne pędzelki zdobienie paznokci

Jak używać pędzelków do paznokci? Praktyczne porady

Manicure to zabieg, który ma pielęgnować, ale też zdobić paznokcie u rąk. Aby był profesjonalnie wykonany, warto wybrać się do doświadczonej manikiurzystki, takiej, która ma wiedzę, doświadczenie i idealnie dobrane narzędzia Manicure to nie tylko pomalowanie płytki paznokcia lakierem, ale cała sztuka ich dekorowania, także ręcznego, niezwykle precyzyjnego i oryginalnego.

Do czego używa się pędzelków w manicure?

Każda manicurzystka, która chce tworzyć ciekawe wzory na paznokciach, musi mieć precyzyjne pędzelki. Ułatwiają one pracę, przyspieszają ją, czynią łatwiejszą. Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie pędzla do techniki zdobienia, której chcemy użyć. Innych bowiem używa się do nakładania żelu na płytkę paznokcia, do szkicu, obrysu, do wypełniania wzoru kolorem, innych, często bardzo cienkich, do bardzo precyzyjnych zdobień.

Rodzaje pędzelków do paznokci

Pędzle do paznokci to oręż manicurzystki, która z malowania paznokci uczyniła sztukę. Pędzelki można podzielić na różne kategorie:

  • pędzle do akrylu: zwarte, ale miękkie i giętkie. Służą do tworzenia zdobień z akrylu i budowania płytki paznokcia;
  • pędzle do żelu: mają płaski kształt i pozwalają na idealne, precyzyjne nałożenie żelu, zarówno gęstego, jak i o rzadkiej konsystencji;
  • pędzle do zdobień: są niezwykle cienkie i delikatne, by manicurzystka mogła malować nimi drobne wzory.

Pędzelki do zdobień – czy tylko dla zaawansowanych?

Malowanie wzorów na niewielkiej przecież płytce paznokcia jest sztuką, która wymaga cierpliwości i precyzji, talentu i wprawy. Można korzystać z gotowych wzorów, które nakłada się płytkę za pomocą naklejek czy tasiemek, ale ręczne malowanie pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego efektu. Żeby osiągnąć mistrzostwo, trzeba po prostu ćwiczyć, zaczynając najpierw od prostych wzorów. Do ich wykonania używa się między innymi kolorowych żeli, które utwardza się lampą LED lub UV. Żele takie nakłada się cienkim pędzelkiem z syntetycznego włosia. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju pędzle do zdobień o różnej grubości. Warto mieć komplet pędzelków do szkicowania, obrysowywania, wypełniania, które pozwolą na ćwiczenie nakładania wzorów prostych, by z czasem oferować klientkom bardziej skomplikowane, delikatne, koronkowe wręcz rysunki.

Oryginalny manicure w zasięgu ręki

Manicure można wykonać na wiele sposobów, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie narzędzia. Niezbędne są specjalistyczne lakiery, żele czy lampy, które utrwalą efekt pracy. Współczesne materiały do manicure pozwalają na malowanie paznokci precyzyjne, ale także na otrzymanie rysunku trwałego. Wprawiona manicurzystka uformuje paznokcie, pomaluje je i ozdobi w zaledwie kilkadziesiąt minut, a przepiękny motyw może nas cieszyć nawet przez 3-4 tygodnie.

Podobne wpisy