trichogram zastosowanie

Co można odkryć dzięki trichogramowi? Zastosowania w dermatologii i trychologii

Trichogram to diagnostyczne narzędzie, które otwiera przed dermatologią i trychologią wiele możliwości w zakresie sprawdzania zdrowia włosów i skóry głowy. To precyzyjne badanie zapewnia wgląd w strukturę włosów, umożliwiając identyfikację różnorodnych problemów i schorzeń. Pozwala także śledzić skuteczność prowadzonego leczenie oraz terapii. Wyjaśniamy zatem, co to jest trichogram, kiedy się go wykonuje oraz gdzie przeprowadza się takie badanie.

Co to jest trichogram?

Jedno z częściej wykorzystywanych badań w trychologi stanowi trichogram. Co to jest? Pod tym nazewnictwem kryje się badanie diagnostyczne mające na celu analizę stanu włosów i skóry głowy. Metoda ta polega na mikroskopowej ocenie struktury włosów oraz badaniu cebulek włosowych. Czerpie z niej trycholog, jak i dermatolog. Zaletą trichogramu jest możliwość dokonania oceny cyklu życia włosa. Pozwala także na wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych związanych z utratą włosów, np. łysienia plackowatego czy androgenowego. Badanie to dostarcza specjaliście wiele informacji, również w trakcie terapii, jak i leczenia, co umożliwia indywidualne dostosowywanie zabiegów oraz leków do potrzeb danego pacjenta. Jeśli dostrzegasz u siebie objawy wypadających włosów, zmian skórnych na głowie, warto wykonać trichogram – Instytut Cosmedic w Bydgoszczy przeprowadza to badanie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Kiedy wykonuje się trichogram?

Badanie włosów trichogram wykonuje specjalista, gdy zachodzi potrzeba przeprowadzenia dokładnej diagnostyki lub sprawdzenia stanu włosów oraz skóry głowy. Bardzo często na badanie zgłaszają się osoby, które zmagają się z problemami skórnymi lub wypadaniem włosów. Pozwala to wstępnie ocenić przyczynę pogorszenia ich kondycji. Co ważne, podczas leczenia oraz terapii zabiegowej cyklicznie powtarza się badanie, by sprawdzić skuteczność prowadzonych działań.

medycyna estetyczna włosy

Badanie na odpowiednim poziomie przeprowadza cieszący się zaufaniem pacjentów Instytut Cosmedic w Bydgoszczy. W punkcie przyjmuje wykwalifikowany trycholog. 

Badanie trichogram — Instytut Cosmedic w Bydgoszczy

Wspomnieliśmy już, czym dokładnie jest trichogram. Bydgoszcz to miasto, w którym można wykonać wspomniane badanie u osoby wykwalifikowanej, jaką jest Anna Frankowska – Trycholog w Instytut Cosmedic. Gabinet jest bardzo dobrze wyposażonym miejscem, w którym pacjent może poczuć się komfortowo. Wizyta u trychologa zaczyna się zawsze od przeprowadzenia wywiadu medycznego, który pozwala zebrać dolegliwości pacjenta, objawy, a także ma na celu ustalenie aktualnego stanu zdrowia, przebytych chorób itp. Następnie specjalista dopasowuje terapię oraz zabiegi, które również można wykonać w Instytut Cosmedic. 

Trichogram to badanie nieinwazyjne i bezbolesne, które realizuje się niemalże na każdej wizycie u trychologa, a niekiedy i także u dermatologa. Jego zaletą jest szybkość oceny. Specjalista od razu wie, w jakim stanie jest skóra głowy, jak i włosy. Wyniki zawsze powinny być oceniane przez osobę wykwalifikowaną.

Podobne wpisy